اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت:

اشعار باباعلی جوانمرد زبانزد عام و خاص است

اشعار باباعلی جوانمرد زبانزد عام و خاص است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: باباعلی جوانمرد از شعرای پیشکسوت آذری‌گو بوده و اشعار عرفانی، حماسی وطنز وی زبانزد عام و خاص است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، باباعلی جوانمرد، شاعر پیشکسوت میاندوآبی که در ارومیه سکونت داشت، ظهر دیروز بر اثر بیماری در ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در مراسم تشییع و خاکسپاری این شاعر فقید، با اشاره به تاثیرگذاری شعر در جامعه و فرهنگ مردم گفت: شعرا با ابزار سخن و با آشنایی به ذائقه‌ی مخاطب و همچنین مهارتی که در چینش کلمات و معنی بخشی به آن دارند، در روح و جان افراد تاثیرگذاشته و مفاهیم را به بهترین وجه انتقال می‌دهند.

وی، شعرا را سرمایه‌های مهم و تاثیرگذار کشور برشمرد و گفت: باباعلی جوانمرد از شعرای پیشکسوت آذری‌گو بوده و اشعار عرفانی، حماسی و طنز وی زبانزد عام و خاص است.

 این مسئول ادامه داد: در طول عمر گرانمایه خود آثار ادبی و کتاب‌های شعر پرباری را از خود به یادگار گذاشتند و اشعار نغز و زیبایی را با مضامین مختلف طنز و اجتماعی سروده‌اند. فقدان این شاعر خوش و ذوق و قریحه مایه اندوه و تاسف اهالی شعر و ادب استان شد.

 
خدایاری بیان کرد: کتاب شعر ترکی از جمله «وجدانی عذابا سالما، قره بادیمجان، حقیقت نامه، بیزیمده آللاهیمیز وار و گول اورگین آچیلسین» از این شاعر توانمند چاپ و منتشر شده است.

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید