اخبار

سی و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی برگزار شد

سی و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی برگزار شد
سی و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی(رییس شورا)، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان (دبیر شورا) وبا حضور سایر اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری دبیر شورای اطلاع رسانی استان ضمن خیرمقدم به حاضرین ابتدا با ذکر دستور جلسه: ۱. مروری براخبار رسانه های استان ۲. گزارش آخرین وضعیت کرونا توسط نماینده قرارگاه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه۳. هفته دولت،پروژه های عمرانی و تشکیل دولت سیزدهم و اقتضائات آن در خصوص اهمیت این شورا مطالبی را مطرح و سپس استفاده از ظرفیت صداو سیما، رسانه ها، خبرگزاری ها ، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در تشویق و ترغیب مردم برای در خانه ماندن و واکسیناسیون شدن و تلاش برای کاهش شیوع بیماری و بار مراجعات به مراکز درمانی به نوعی قدردانی از زحمات پرستاران و کادر درمان برشمرده شد.
علی مصطفوی معاون سیاسی و امنیتی رییس و رئیس شورای اطلاع رسانی استان نیز از همکاری و اطلاع رسانی رسانه های مختلف استان و صدا و سیما در پوشش اخبار و رویدادهای هفته دولت قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون در کشور سرعت یافته است، گفت: بر اساس اعلام رییس جمهور محترم در کنار تولید واکسن داخلی تا پایان شهریور ماه ۴۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور خواهد شد.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان ایجاد امید آفرینی در جامعه را از رسانه ها مطالبه کرد و گفت: با توجه به توطئه های دشمنان برای ایجاد فضای ناامیدی در جامعه، ضروری است رسانه ها در این زمینه فعال تر عمل کنند و با ایجاد امید آفرینی و انعکاس دستاوردهای نظام اسلامی توطئه دشمنان را نقش بر آب کنند.
مصطفوی با بیان افزایش فوتی ها و مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه توجه و اجرای دستورالعمل های بهداشتی در جامعه کاهش یافته است و این مسئله موجب شده با وجود افزایش واکسیناسیون در جامعه، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا افزایش یابد.
معاون استاندار از مردم و مسئولان خواست تا در اجرای دستورالعمل های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند چرا که تنها راه قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در کنار واکسیناسیون اجرای دستورالعمل های بهداشتی و اجرای محدودیت های هوشمند است.
وی همچنین با اشاره به فروش غیر مجاز واکسن کرونا توسط برخی از افراد سودجو، گفت: تمام واکسن های به فروش رسیده در خارج از شبکه بهداشت و درمان تقلبی است و تمامی واکسن های اصل و مجوز دار فقط در مراکز رسمی واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان تزریق می شود.

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید