اخبار

بانوی اشنویه‌ای در جشنواره کشوری داستان‌نویسی برگزیده شد.

بانوی اشنویه‌ای در جشنواره کشوری داستان‌نویسی برگزیده شد.

اشنویه نیشتمان عبدی
خانم نیشتمان عبدی بانوی نویسنده حوزه کودک ونوجوان در جشنواره کشوری داستان‌نویسی "شوناس" که در کامیاران استان کردستان برگزار شد، توانست رتبه برگزیده را کسب کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه گفت: "نیشتمان عبدی" بانوی نویسنده اهل این شهرستان در جشنواره کشوری داستان‌نویسی "شوناس" که در کامیاران استان کردستان برگزار شد، توانست رتبه برگزیده را کسب کند.

موسی تسبیحی روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اسامی برگزیدگان سومین دوره جشنواری سراسری داستان‌نویسی شوناس گرامیداشت "ثریا قزل ایاغ" استاد کتابداری و ادبیات کودک و نوجوان ایران، در فضای مجازی و پس از سه مرحله داوری از سوی هیات داوران اعلام شد.

وی افزود: با رای و نظر داوران کتاب "میمون بی‌دندان" اثر این بانوی نویسنده اشنویه‌ای که حوزه کودک و نوجوان فعالیت دارد در بخش داستان تصویری رتبه برگزیده را کسب کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه ادامه داد: "نیشتمان عبدی" تاکنون ۶ کتاب را در حوزه کودک و نوجوان به مرحله چاپ رسانده‌ است.

وی اضافه کرد: این بانوی نویسنده متولد ۱۳۶۳ است و اکنون در یکی از روستاهای اشنویه زندگی می‌کند و به دلیل مشکلات مالی سه کتاب آماده وی هنوز به چاپ نرسیده ‌است.

تسبیحی افزود: تاکنون کمک‌های مالی نیز از سوی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به این بانوی نویسنده انجام شده ‌ولی پاسخگوی رفع نیازهای وی نیست.

جشنواره "شوناس" به منظور گسترش ادبیات داستانی، کشف و معرفی استعدادها در حوزه‌ داستان نویسی و داستان خوانی کودک و ایجاد انگیزه در کودکان، والدین و معلمان دوره ابتدایی سراسر کشور در راستای خلق آثار ادبی فاخر در این حوزه، گرامیداشت زنده ‌یاد ثریا قزل ایاغ استاد کتابداری و ادبیات کودک و نوجوان ایران برگزار می‌شود.

این جشنواره در چهار بخش شامل نویسندگان کودک پایه‌ اول تا ششم ابتدایی، معلمان نویسنده‌ و والدین نویسنده‌ و بخش جنبی جشنوارە است که بخش جنبی خود دارای چهار بخش داستان مصور خانوادگی، داستان خوانی خانوادگی، داستان خوانی کودکان و بخش ویژه ادبیات کردی است.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و بیش از ۷۴ هزار نفر دارد.

 
۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۲۸
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید