اخبار

از منتخبان جایزه کتاب سال استان آذربایجان‌غربی تقدیر شد

از منتخبان جایزه کتاب سال استان آذربایجان‌غربی تقدیر شد
در حاشیه مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال استان آذربایجان غربی که با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب برگزار شد، از جمعی از نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر این جایزه، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی،ظهر دیروز در مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال استان آذربایجان‌غربی که در سالن استاد صدری افشار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، از کتاب «ارومیه از دیرینه زمان تا امروز» نوشته پرویز عقلمند با حضور نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر شهرستان ارومیه، رونمایی به عمل آمد.
حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در این مراسم اظهار کرد: در استان آذربایجان‌غربی اساتیدی همچون شهریار را داشته‌ایم که هیچ رسّامی به زیبایی ایشان نمی‌تواند آیین، آداب، رسوم و اندیشه استان ما را به تصویر بکشد.
وی افزود:برای اینکه بتوانیم چنین شخصیت‌هایی را بیشتر بشناسیم باید آثار آنها را مطالعه بکنیم که تبلور، تفکر آنها است.
این مسئول با بیان اینکه نویسندگان سرمایه‌های استان هستند، ادامه داد: رونمایی از کتاب وزین و نویسنده‌ای شاخص در استان می‌‌تواند منبع آگاهی برای نسل‌های بعدی باشد. و تاثیر شخصیت‌ها در تاریخ عمیق است.

 پرویز عقلمند، نویسنده کتاب «ارومیه از دیرینه زمان تا امروز» در ادامه نیز به معرفی کتاب پرداخت و گفت: ارومیه از دیرینه زمان تا امروز، نخستین اثری است که با نگاهی نو پیشینه تاریخی این شهر دیرپا را با بررسی ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن بازگو می‌نماید. شهری که در کتب تاریخی به علت سرسبزی لقب دارالنشاط و به علت تسامح و تعامل اقوام لقب شهر بین‌المللی به خود گرفته است.

وی افزود: در این کتاب اسناد تاریخی برای اولین بار بازخوانی شده و از نقشه‌ها و تصاویر قدیمی برای شناخت اسامی کوی‌ها، گذرها، محلات، دروازه‌ها و آرامگاه‌ها استفاده شده است. بخش عمده‌ای به معماری و شهرسازی ارومیه در کنار معرفی آثار تاریخی جهت استفاده دانشجویان اختصاص یافته است، نیز نقش ارومیه در انقلاب مشروطیت، نهضت ملی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه با تصاویر مربوطه بررسی گردیده است. و بالاخره در جلد دوم کتاب تاریخچه شهرداری، شهرداران و دستگاه‌های وابسته به آن همراه با رویدادهای تاریخی رقم خورده است.
در این مراسم همچنین کتاب «بررسی عوامل بازمانی نیروهای اجتماعی به قدرت»، به نویسندگی حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی نیز توسط وی معرفی شد.
اهدا لوح تندیس و جایزه نقدی به نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر شهرستان ارومیه
همچنین در حاشیه مراسم اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال استان آذربایجان غربی که با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب برگزار شد، از نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر این جایزه، تجلیل شد.

بر اساس این گزارش، به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از برگزیدگان شهرستان‌های تابعه نیز بعدا به نحو دیگری تجلیل خواهد شد.

برقراری ارتباط مجازی با محمدباقر بابایی طلاتپه، عضو هئیت علمی دانشگاه امام صادق (ع) یکی دیگر از برنامه‌های این مراسم بود.
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۲۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید