اخبار

400 جلد کتاب به یک کتابخانه عمومی در ارومیه اهدا شد

400 جلد کتاب به یک کتابخانه عمومی در ارومیه اهدا شد
به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی 400 جلد کتاب به کتابخانه‌ عمومی شهدای کشتیبان ارومیه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی؛ به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار تعداد  400 جلد کتاب طی مراسمی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه عمومی شهدای کشتیبان ارومیه اهدا  شد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه یادشده، گفت: کتاب بزرگراه توسعه اجتماعی و فرهنگی و مبدأ و مقصد هر نوع توسعه ای است. هیچ کشور توسعه یافته‌ای بدون التفات به مقوله کتاب، مدارج توسعه را طی نکرده است.

وی ادامه داد: کتاب هم محک علم است و هم محک میزان جهل. با کتاب است که اندیشه ای انسانی، صورتبندی، ویرایش و در معرض نقد و ارزیابی قرار می گیرد. کتاب سند اندیشه انسانی است. کتاب آئینه تمام نمای داشته های فکری انسانی است.

معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی نیز، ضمن تقدیر گفت: کتابخانه‌های عمومی با استفاده از ظرفیت‌های موجود، خدمات فرهنگی و ترویجی مختلفی به تمامی اقشار جامعه در بیشتر ساعات شبانه روز ارائه می‌دهند و  این فعالیت‌ها با شرایط کنونی جامعه، به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

وی بیان کرد: امید است با همراهی مسئولان، شاهد ارتقای شاخص‌های کتابخوانی و ترویج فرهنگ اهدای کتاب باشیم.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید