اخبار

نویسنده نقده‌ای و مترجم ارومیه‌ای تجلیل شدند

نویسنده نقده‌ای و مترجم ارومیه‌ای تجلیل شدند
بهمن بهرام پور و فرهاد توحیدی، دو نویسنده و مترجم استان آذربایجان غربی در برنامه‌ای به مناسبت هفته کتاب در ارومیه تجلیل شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، ظهر امروز  26 آبان در مراسم تجلیل از دو نویسنده و مترجم استان، با اشاره به تلاش‌ها و حجم تولیدات بهمن بهرام‌پور و فرهاد توحیدی، از آنها به عنوان نویسندگان تاثیرگذار در توسعه فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی نام برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری همچنین جسارت این دو نویسنده پُرکار را در قدرت خلاقیت، تصحیح و ویراستاری و داشتن شخصیت علمی فرهنگی، اجتماعی ستود.

وی بیان کرد: نویسندگان برای سالم سازی جامعه و تولید مفاهیم و اندیشه‌های وارسته از روح، جان و مال خود مایه می‌گذارند و با وجود مشکلات فراوان در موضوع تولید و انتشار کتاب و از طرفی استقبال بسیار اندک مردم ایران از موضوع مطالعه یک کتاب در وظیفه خود ثابت قدم و کوشا هستند.

این مسئول ادامه داد: ما در نظر داریم در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب که با شعار دانایی، مانایی از ۲۴ الی ۳۰ آبانماه در سراسر کشور درحال برگزاری است و درتمامی شهرستان‌های استان آذربایجان‌غربی، از فرهیختگان و نویسندگان بومی و محلی تجلیل داشته باشیم.

بهمن بهرام پور متولد سال 1329 شمسی بخش محمدیار شهرستان نقده و از نویسندگان و محققان و پژوهشگران پرتلاش عرصه اجتماعی در آذربایجان‌غربی است که تاکنون انتشار بیش از 40 عنوان کتاب را در کارنامه فرهنگی خود دارد.

فرهاد توحیدی ساکن شهرستان ارومیه و از مترجمان پرتلاش عرصه اجتماعی است که تاکنون انتشار بیش از 64 عنوان کتاب را در کارنامه فرهنگی خود دارد.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید