اخبار

با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی از اصحاب فرهنگ وهنر اشنویه تجلیل شد.

تجلیل از هنرمندان وفعالانی قرانی شهرستان اشنویه

هنرمندان اشنویه
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی اشنویه نشست اصحاب فرهنگ وهنر اشنویه روز دوشنبه 24شهریور ماه با حضور دکتر خدایاری مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی ،دکتر مام عزیزی فرماندار شهرستان اشنویه وموسی تسبیحی رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی اشنویه نشست اصحاب فرهنگ وهنر اشنویه روز دوشنبه 24شهریور ماه با حضور دکتر خدایاری مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی ،دکتر مام عزیزی فرماندار شهرستان اشنویه وموسی تسبیحی رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی بر گزار شد.

تسبیحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشنویه در این نشست اظهار داشت: : مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر زیاد است و بر همین اساس نشست‌های هم‌اندیشی با اصحاب فرهنگ و هنر ضروری و برگزاری اینگونه جلسات به صورت دوره‌ای جزو برنامه‌هاست. ایشان  از کمبود نیروی انسانی ونبود اعتبارات دربخش فرهنگ وهنر شهرستان اظهار نارضایتی کردند وخواستار رفع این مشکلات شدند. تسبیحی همچنین گفت :اشنویه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالایی است و تلاش می‌‌کنیم از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده شود.

تسبیحی در ادامه به استعدادهای فرهنگی و هنری شهرستان اشنویه بخصوص در زمینه نقاشی و موسیقی اشاره کرد و گفت :شهرستان اشنویه با دارا بودن دو کارگاه ابزار آلات موسیقی برادران الیاسی، وعلاقمندان بی شمار موسیقی دراین شهرستان اظهار امید واری کرد که بتوان با برنامه ریزی وبا همکاری انجمن موسیقی ،شهرستان اشنویه را بتوان به عنوان شهر خلاق فرهنگ وهنر در حوزه موسیقی معرفی کنیم.در ادامه هریک ازآقایان حسین بلدی از هنرمندان نمایش،شورش نصیری ازهنرمندان نقاشی،خانم نیشتمان عبدی ازنویسندگان کودک ونوجوان،صابر تیموری ازفعالان قرآنی ،رزگارحریری از هنرمندان موسیقی وخانم شفیعی از هنرمندان موسیقی هریک مسائل ومشکلات پیش روی هنرمندان را مطرح کردند.وپیشنهاداتی رابرای بهتر شدن امور مطرح کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسالت اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی “حمایت”، “هدایت” و “نظارت” بر جامعه هدف است. دیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر لزوم همکاری و مشارکت اهالی فرهنگ و هنر گفت: وظایف این وزارت خانه در هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت های فرهنگی صرفا با مشارکت اصحاب فرهنگ و هنر جامه عمل به خود می گیرد.حجت الاسلام ناصر خدایاری عصر روز دوشنبهدر دیدار با هنرمندان اشنویه اظهار داشت: هزینه به‌روز شده احداث این تالار بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

وی افزود: به لحاظ مساحت نیز یک چهارم فضاهای فرهنگی آذربایجان غربی را نیز شکل می‌دهد که این اثر نمای بسیار فاخری را دارد و در زمینی به مساحت بیش از ۱۲ هزار متر مربع احداث شده‌است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این طرح هرچند از محل اعتبارات ملی در حال احداث است ولی استاندار آذربایجان‌غربی از محل اعتبارات استانی نیز کمک حال ما در اتمام این طرح بوده است.حجت الاسلام خدایاری افزود: سالن هنرهای نمایشی با گنجایش یک‌هزار و ۲۰۰ نفر، سالن موسیقی با گنجایش ۵۰۰ نفر و محل نمایش روباز با طرفیت ۳۰۰ نفر در این تالار پیش‌بینی شده‌است.

وی با اعلام اینکه احداث بخشی از این تالار تا شهریورماه به پایان می‌رسد، گفت: پیش‌بینی می‌شود تالار بزرگ ارومیه در دهه فجر امسال به طور کامل به بهره برداری برسد.وی با بیان اینکه تسهیلات مناسب جهت جبران بخشی از ضررهای اصحاب رسانه ارایه شده،افزود: شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه استان خسارت وارد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این میان هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه‌نگاران، ناشران، انجمن‌های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، از این وضعیت متضرر شده‌اند.

دکتر مام عزیزی فرماندار اشنویه از دیدار پرشور و باطراوت که در جمع لطیف هنرمندان قرار گرفته بود ابراز خوشحالی نموده و به همه دستگاههای فرهنگی توصیه نمودند در انجام هر گونه فعالیتی حتما از وجود این عزیزان در انجام فعالیتهای هنری استفاده نمایند.وی اظهارداشت با همت وپشتکار شخصی می توان افتخار آفرینی کردودرسطح ملی هم درخشید.ایشان توصه کردند که ازکوچکترین امید وروزنه حداکثر استفاده راببریم.وی همچنین خواستارتشکیل تولید تعاونی هایی با کمک هنرمندان وشناسایی پتانسیلهای هنری شدند .

در پایان این نشست از 43نفر از اصحاب فرهنگ وهنراشنویه از جمله مربیان کلاسهای تابستانی،فعالین قرآنی،فعالین انجمنهای موسیقی،نمایش،هنرهای تجسمی وچند تن از هنرمندان پیشکسوت از طرف فرماندار محترم شهرستان تجلیل بعمل آمد.

 

هنرمندان

 

هنرمندان

 

 

هنرمندان

 

 

هنرمندان

 

هنرمندان

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۰۷
فرهنگ وارشاداسلامی اشنویه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید