اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی عنوان کرد:

استخوانبندی مکتب تشیع" شهیدان" است

استخوانبندی مکتب تشیع" شهیدان" است
طرح ملی سه شنبه های تکریم ،روز سه شنبه 25 شهریور ماه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت الاسلام اباذر بیگی، مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، یعقوب بدلی نماینده بنیاد شهید، رضا علافی سلماسی مسول امور ایثاران و روابط عمومی اداره کل و جمعی از مدیران کانون برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، در راستای برگزاری دوازدهمین هفته از طرح ملی سه شنبه های تکریم ،روز سه شنبه 25 شهریور ماه،  ،که با حضور حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت الاسلام اباذر بیگی، مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، یعقوب بدلی نماینده بنیاد شهید، رضا علافی سلماسی مسول امور ایثاران  و روابط عمومی اداره کل و جمعی از مدیران کانون، از خانواده روحانی شهید حسن تمکین وش  تجلیل به عمل آمد.
حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: باید با آن پدر مادر که توانستند شهیدانی با این ابعاد برجسته شخصیتی تربیت کنند تبریک گفت. وی افزود: مدارج شهدا بدون شک یکسان نیست در حالی که نفس شهادت زیباست، اما هرچقدر انسان ها بزرگ تر و دارای ابعاد شخصیتی زیباتری باشد و همان اندازه شهادت عمیق تر خواهدشد.
حجت الاسلام خدایاری خاطرنشان کرد: شهادت همچون مسیری است که در آن تمدن ها و فرهنگ ها شکل گرفته است.  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی  با بیان اینکه استخوانبندی مکتب تشیع شهیدان هستند، تصریح کرد: بعد از شهادت هاست که مکتب‌های ائمه اطهار(ع) فقه و کلام و فلسفه تشیع بر اساس معیارهای شیعه شکل گرفته است. 
وی ادامه داد: امام حسین با شهادتش راهی را نشان داد که در پرتو سایه آن ما توانستیم یک مکتبی را پایه گذاری و به سمت ثبات سوق دهیم. این‌مسوول بیان کرد: انقلاب اسلامی اگر امروز در آرزوی  تمدن سازی است که انشاالله بدان خواهیم رسید ممکن نبود مگر در پرتو حرکت عمیق و با معنایی که شهیدان داشتند که توانستند با شهادت خود مسیر فرداهای ما را روشن کنند. 
خدایاری گفت: هر اقدامی که بعد از انقلاب و دفاع مقدس انجام گرفته همه برگرفته از قدرت و انرژی است که شهیدان با شهادتشان  ساطع کردند.  این مسئول اضافه کرد: میراث شهدا این است که ما در عرصه‌های مختلف امروز حرفی برای گفتن داریم چرا که شهدا آبروی نظام هستند.  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تربیت فرزندانی ارزشمند که توانستند از تعلقات دنیایی خود بگذرند بسیار زیباست، خاطرنشان کرد: آن شهیدان با شهادتشان به ما قدرت دادند و ما نیز برای ادای دین خود باید در تداوم مسیر آنها ثابت قدم باشد.
گفتنی است :  «حسن تمکین وش» ، یکم شهریور 1341، در شهرستان ارومیه دیده به جهان گشود.پدرش صالح و مادرش زرنشان نام داشت.تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. سپس به تحصیل در حوزه علمیه پرداخت.طلبه بود و از سوی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت.بیست و پنجم دی 1365، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر وی در باغ رضوان زادگاهش به خاک سپرده شد.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید