اخبار

۱۸ هزار مترمربع به فضای فرهنگی آذربایجان‌غربی افزوده می‌شود

حضور مدیرفرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی در جمع هنرمندان واصحاب فرهنگ وهنر اشنویه

اشنویه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تالار فرهنگی ارومیه یکی از طرح‌های فاخر دولت در شمال غرب کشور است، گفت: با افتتاح این تالار، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع بر فضای فرهنگی استان افزوده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین، ناصر خدایاری عصر روز دوشنبه در دیدار با هنرمندان واصحاب فرهنگ وهنر شهرستان اشنویه اظهار داشت: هزینه به‌روز شده احداث این تالار بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که از سوی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

 وی افزود: به لحاظ مساحت نیز یک چهارم فضاهای فرهنگی آذربایجان غربی را نیز شکل می‌دهد که این اثر نمای بسیار فاخری را دارد و در زمینی به مساحت بیش از ۱۲ هزار متر مربع احداث شده‌است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این طرح هرچند از محل اعتبارات ملی در حال احداث است ولی استاندار آذربایجان‌غربی از محل اعتبارات استانی نیز کمک حال ما در اتمام این طرح بوده است.

حجت الاسلام خدایاری افزود: سالن هنرهای نمایشی با گنجایش یک‌هزار و ۲۰۰ نفر، سالن موسیقی با گنجایش ۵۰۰ نفر و محل نمایش روباز با طرفیت ۳۰۰ نفر در این تالار پیش‌بینی شده‌است.

وی با اعلام اینکه احداث بخشی از این تالار تا شهریورماه به پایان می‌رسد، گفت: پیش‌بینی می‌شود تالار بزرگ ارومیه در دهه فجر امسال به طور کامل به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه تسهیلات مناسب جهت جبران بخشی از ضررهای اصحاب رسانه ارایه شده، افزود: شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه استان خسارت وارد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این میان هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه‌نگاران، ناشران، انجمن‌های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، از این وضعیت متضرر شده‌اند.

در سفر یک روزه  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی به اشنویه با حضور فرماندار و هنرمندان در سالن اجتماعات فرمانداری  از ۴۳ نفر از اصحاب هنر و فرهنگ اشنویه تجلیل شد.

حضور برسرمزار جهان پهلوان سیامند رحمان وبازیداز کارگاه ابزار آلات موسیقی برادران الیاسی از دیگربرنامه های سفر یک روزه مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی به شهرستان اشنویه بود.

تجلیل از هنرمندان

 

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید