اخبار

دریافت ۸۴۲ اثر در دبیرخانه جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی

دریافت ۸۴۲ اثر در دبیرخانه جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: ۸۴۲ اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس استان ارسال شده و مورد داوری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری روز شنبه در جلسه هماهنگی اختتامیه سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس  آذربایجان‌غربی افزود: از این تعداد، ۷۵۶ اثر عکس است که از آن نیز ۴۵۴ اثر تک عکس و ۲۷ مجموعه ۳۱۱ قطعه  از ۶۵ عکاس مرد و ۲۳ عکاس زن ارسال شده است.وی ادامه داد: عکس های ارسالی از شهرستان های ارومیه ، میاندوآب ، مهاباد، ماکو و خوی بوده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهارداشت: همچنین ۸۶ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۵۴ فیلم داستانی، ۲۳ فیلم مستند، پنج فیلم تجربی و سه فیلم انیمیشن بوده و داوری می شود.وی افزود: فیلم های ارسالی از ۹ فیلم ساز خانم و ۴۶ فیلم ساز مرد و از شهرستان های چالدران، میاندواب، اشنویه ، چایپاره، ماکو، مهاباد و سردشت به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 وی با بیان اینکه تاثیری که فیلم و عکس بر مخاطب دارد بسیار زیاد است، افزود: هر اندازه در حوزه فرهنگ سرمایه‌گذاری شود، نتایج ارزشمندی نصیب جامعه کرده و جامعه را به سمت رشد و بالندگی سوق می دهد.

 حجت الاسلام خدایاری ادامه داد: برگزاری جشنواره های فیلم و عکس و جشنواره هایی از این نوع، فرصتی برای مطلع شدن از استعدادهای استان و برنامه ریزی برای رشد آنها پدید می آورد. 

 سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی قرار بود اسفندماه سال گذشته باحضور هنرمندان و فیلم سازان استان برگزار شود ولی شیوع بیماری کرونا مانع برگزاری این جشنواره شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید