اخبار

عید قربان اوج بندگی و ایثار

عید قربان اوج بندگی و ایثار
مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد و‌اسلامی آذربایجان غربی طی پیامی با تبریک عید قربان به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت مسلمان ایران و ‌به ویژه مردم ولایتمدار آذربایجان غربی گفت: عید قربان اوج بندگی و‌ایثار در برابر حق تعالی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری درپیامی که روز پنجشنبه صادر کرد آورده است: عید قربان تجلی اوج‌بندگی انسان در برابر معبود است دراین روز انسان بر نفس خود و‌شیطان غلبه کرده و ‌از آزمون الهی سربلند بیرون آمد.
وی ادامه داده است: عید قربان مبارزه شیطان و‌عبودیت پرودگار را به تصویر کشیده و سرانجام شکوه پیروزی زیبای بندگی در برابر خالق هستی را نشان می دهد.
حجت الاسلام خدایاری درادامه پیام خود آورده است: عید قربان، قربانی کردن در راه خدا، شکوفا شدن روح ایثار و نشان دادن میزان عشق و قرب به منبع لایزال الهی و تقواست.
وی افزوده است: عید قربان پیامی از سوی خالق متعال است که بر اساس آن انسان با دل بریدن از دنیا و دل سپردن به فرمان حضرت دوست، می تواند به عالی ترین درجات که همان قرب الهی است دست یابد.
مدیرکل فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داده است: عید قربان نمایش پرشکوه همدلی و وحدت امت اسلامی در مناسک حج و  جلوه‌ای است از امتی یکپارچه، پویا و بالنده که همه ساله رساتر از گذشته دعوت اسلام را به عدالت و آزادگی، ایمان و پرهیزگاری، نیکی و پاکی فریاد زده و احساس غرور، امید و اقتدار را در دل هر مسلمانی زنده می کنند.
حجت الاسلام‌والمسلمین خدایاری افزوده است : اینجانب عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به مسلمانان آزاده جهان، هموطنان عزیز و مردم شریف و متدین استان آذربایجان غربی تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی همتا، سعادت، سلامتی، رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روز افزون را برای ایران اسلامی در سایه وحدت و برادری مسئلت دارم.
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید