اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی :

دهه کرامت، فرصتی برای بازنگری جوهر وجودی انسان

دهه کرامت، فرصتی برای بازنگری جوهر وجودی انسان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، در چهارمین جلسه هم اندیشی برنامه های دهه کرامت،با بیان اینکه در این ایام ابتدا باید انسان از دیدگاه اسلام را باید بشناسانیم، گفت: دهه کرامت فرصت بسیار خوبی است که اندیشه متعالی دینی نسبت به زنان و دختران و تجلیل از بانوان و دختران و عفیف به صورت شایسته صورت بگیرد، هرچند شرایط به گونه ای است که اقتضائات خاص خود را دارد و باید به این مضووع اهتمام ویژه داشت.

وی دهه کرامت را فرصتی برای ایجاد پیوند مستحکم جوانان و نوجوانان با قرآن، ائمه اطهار(ع) و تبیین فرهنگ قرآنی دانست و تصریح کرد: توجه به اهل بیت(ع) و شناسایی شخصیت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و ترویج و نهادینه کردن ارزش های موجود در سنت و سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) از جمله مهمترین اهداف و اولویت های دهه کرامت است.

حجت الاسلام و المسلمین خدایاری گفت: تبیین ویژگی های شخصیتی حضرت معصومه(س) در جامعه موجب می شود تا بانوان به خصوص دختران ما با الگوبرداری از آن کریمه اهل بیت(ع) نماد عفاف و حجاب در جامعه اسلامی باشند. در واقع دهه کرامت باید بتواند موجب رشد فردی و اجتماعی شود.

ایشان ادامه داد: ائمه اطهار (ع) مخنص زمان خاصی نبوده و هر زمانی باید به این موضوع پرداخته شود و کانون های فرهنگی و هنری باید روی این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند. و اهل بیت (ع) ما اقیانوسی بزرگ هستند که باید بهره کافی ببریم.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: دهه کرامت از این لحاظ اهمیت دارد که نویددهنده‌ی ادامه حیات اسلام در چهارچوب دستورات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و نجات ارزش‌های انسانی در سایه آموزه‌های دینی است، دینی که با قربانی‌های فراوان معصومین (ع) و بزرگان دین تا امروز به حیات پربرکت خود ادامه داده است

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید