اخبار

کانون های مساجد می‌توانند در مسیر ترویج کتابخوانی حرکتی مستمر داشته باشند

کانون های مساجد می‌توانند در مسیر ترویج کتابخوانی حرکتی مستمر داشته باشند
ابراهیم حیدری با بیان اینکه هر اتفاقی در کشور بیافتد مسیرش از حوزه کتاب می گذرد، گفت: کانون های مساجد می‌توانند در مسیر ترویج کتابخوانی حرکتی مستمر داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، «ابراهیم حیدری» در جلسه هم اندیشی ششمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که در سالن خانه مطبوعات برگزار شد، گفت: این نهاد نو پا در حال ریشه دار شدن است و شاخه برگ هایش کل کشور را فرا گرفته است.

 مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هر اتفاقی در کشور بیافتد مسیرش از حوزه کتاب می گذرد.

 این مسئول کتاب را به عنوان ریل فرهنگ و هنر دانست و گفت: اگر این فرهنگ در جامعه گسترش یابد شاهد پیشرفت های زیادی خواهیم شد.

 وی با بیان اینکه هر کدام از نهاد ها که در حوزه کتابخوانی سهمی دارند به پای کار آورده ایم، تصریح کرد: در مهاباد در رقابت با کلانشهرها توانسته است از 5 شهر برتر در حوزه کتابخوانی باشد.

 حیدری اضافه کرد: کانون های مساجد با توجه به گستره ای که دارند می توانند به عنوان ضلع قدرتمندی در حوزه کتابخوانی باشند.

 مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسولان در کانون های مساجد می توانند در مسیر ترویج کتابخوانی حرکتی مستمر داشته باشند.

 وی خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی به نظر میرسد که کسی حواسش نیست ولی هستند اشخاص و گروه‌هایی که هنوز دلسوز فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند.

 وی اضافه کرد: نقش بانوان در حوزه کتاب و کتابخوانی بسیار پررنگ است که جای تقدیر و تشکر دارد.

 این مسئول با بیان اینکه سعی کنیم تسهیل گر باشیم و در مسیر این حوزه فرهنگی دست یاری به سوی دلسوزان و فعالان کتاب و کتابخوانی دراز کنیم، گفت: در رابطه با جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب بیش از ۵ هزار روستا مشارکت داشته‌اند که هرساله ۱۰ روستا برگزیده شده و به هر روستا بیش از ۴۰ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود و روستاهای استان نیز جز برگزیدگان این طرح هستند.

 حیدری ادامه داد: در رابطه با تقدیر از مروجان کتابخوانی نیز تاکنون نزدیک به ۳ هزار گروه و فرد در کشور فعال شناسایی شده‌اند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید