اخبار

کمک به توسعه پایدار فرهنگی؛ هدف اصلی طرح پایتخت کتاب ایران

کمک به توسعه پایدار فرهنگی؛ هدف اصلی طرح پایتخت کتاب ایران
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در رابطه با اهداف طرح پایتخت کتاب ایران گفت: کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماع‌محور شهرها و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله اهداف این طرح به‌شمار می‌روند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی از آذربایجان‌غربی، رسول بابازاده، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، ظهر امروز، ۱۰ شهریورماه، در جلسه هم‌اندیشی ششمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره‌ها فرصتی است تا بتوانیم فرهنگ ترویج کتابخوانی را در سطح جامعه نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی زمینه را برای شناسایی نقاط ضعف و قوت فرهنگ کتابخوانی فراهم می‌کند و طی سال گذشته ارومیه و مهاباد به‌عنوان شهرهای نامزد پایتخت کتاب انتخاب شده بودند.

بابازاده در رابطه با اهداف کلی طرح پایتخت کتاب ایران افزود: کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماع‌محور شهرها، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی، کشف، جذب، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های محلی و بومی برای ترویج کتابخوانی و تقویت برنامه‌ریزی و نگاه به آینده از جمله اهداف این طرح به‌شمار می‌روند.

وی با اشاره به شرایط حداقلی برنامه‌های هر شهر خاطرنشان کرد: برنامه ارسالی باید حاوی معرفی مجموعه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ترویجی و ابتکاری در حوزه کتاب برای حداقل یک سال و حداکثر دو سال باشد.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی یادآور شد: آذربایجان‌غربی در اجرای طرح توسعه کتابخوانی جز استان‌های شاخص بوده و ارومیه و مهاباد در این زمینه بسیار فعال بودند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید