اخبار

فضای شهر نمود فرهنگی داشته باشد

فضای شهر نمود فرهنگی داشته باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در راستای نیازسنجی مردم باید فضای کشور و استان نمود فرهنگی داشته باشد و تجارب شهرهای موفق کتابخوان برای تمامی شهرها تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصرخدایاری،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، ظهر امروز، ۱۰ شهریورماه، در جلسه هم‌اندیشی ششمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، گفت: مساله کتابخوانی در کشور به‌عنوان یک پروژه شناخته شده و مردم تا نیاز به مطالعه کتاب را احساس نکنند، هرگز به کتابخوانی روی‌ نمی‌آورند.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم در جامعه‌شناسی، نیازسنجی است و ما باید بتوانیم برای تبلیغ کتاب و کتابخوانی هزینه کرده و نیازهای مردم را در این رابطه بسنجیم.

خدایاری افزود: در راستای نیازسنجی مردم باید فضای کشور و استان نمود فرهنگی داشته باشد و همچنین توان خرید مردم نیز باید در رابطه با کتابخوانی مدنظر قرار گرفته شود.

وی تصریح کرد: شهرهای سنتی، صنعتی و کشاورزی در حوزه روی‌آوردن به کتابخوانی متفاوت هستند و تجارب شهرهای موفق کتابخوان باید برای تمامی شهرها تبیین شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید