به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مناسبت عید قربان

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مناسبت عید قربان
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی با صدور پیامی، فرارسیدن عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان جهان و به ویژه مردم شریف استان آذربایجان غربی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی،متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم “

عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است؛ روزی که انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را میپذیرد، خود و همه چیز را فدای او میکند و تعبد را که نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است، به معرض دید میگذارد. عید قربان عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید بر آمدن روزی نو و انسانی بهتر است.
قربان جلوه گاه رهایی از نفس و عید همه ی پاکی هاست. این روز ، روز کمال ورهیدن از بند تعلقات و جشن رهیدگی از بندگی نفس و تجلی گاه بندگی است . عید
قربان زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند و یاد آور خاطره جاودانگی بندگی و ایثار است، عید نزدیک شدن دل هایی است که به قرب الهی رسیده اند ودر مسیر قرب الهی، گذشتن از دلبستگی ها و گردن نهادن بی چون و چرا در برابر امرخدای متعال تنها کلید ره یافتن در زمره صابران و بندگان حقیقی است. عید قربان عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و به خدا پیوستن است؛آنجا که در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند.

اینجانب عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به مسلمانان آزاده جهان، هموطنان عزیز و مردم شریف و متدین استان آذربایجان غربی تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی همتا،سعادت، سلامتی، رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روز افزون را برای ایران اسلامی در سایه وحدت و برادری مسئلت دارم.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500