اخبار

راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی یک امر ضروری و مهم است

راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی یک امر ضروری و مهم است
حجت الاسلام والمسلمین خدایاری گفت: راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی برای افزایش ارتباط بین جامعه هنری امری ضروری و مهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، گفت: راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی برای افزایش ارتباط بین جامعه هنری امری ضروری و مهم است.«حجت الاسلام والمسلمین ناصرخدایاری» با بیان اینکه انجمن ها، بازوان اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی هستند، اظهار کرد: راه اندازی انجمنها می تواند باعث افزایش ارتباط بین جامعه هنری شده و نبود انجمن هنرهای تجسمی مدتها است که احساس می شود و این خلا ارتباط جامعه هنری را با یکدیگر قطع کرده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای برقراری ارتباط بین جامعه هنری و بسط آن تشکیل انجمن هنرهای تجسمی باید دراولویت برنامه ها قرار گیرد و امیدواریم با همکاری هنرمندان در این راه بتوانیم قدم های مهمی برداریم.
این مسوول در ادامه سخنان خود گفت: نگارخانه در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه راه اندازی می شود و افرادی که توانایی اقتصادی نداشته می توانند از این فضا استفاده کنند.
خدایاری با بیان اینکه نگارخانه کلکسیونی از نگارگران  استانی بود که درآنجا جمع شده و ارتباط خوبی باهم برقرار می کنند، بیان کرد: پس از راه اندازی نگارخانه باید پتانسیل ها  را شناسایی کرد و نسبت به آموزش و ارتقای دانش آنها بیشتر وقت گذاشت.
 مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی بازاریابی و فروش محصولات هنرمندان را مرحله بعدی عنوان کرد و گفت: باید از طریق کنسولگری و رایزنی ها و فعالان بخش خصوصی خارج از کشور زمینه ای را برای فروش محصولات هنرمندان استان فراهم کنیم.
 وی در پایان سخنان خود زمینه امکان جذب تسهیلات برای تاسیس نگارخانه های بخش خصوصی را از دیگر برنامه های اداره کل عنوان کرد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید