اخبار

عکاسان برتر نخستین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه معرفی شدند

عکاسان برتر نخستین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه معرفی شدند
اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه با تجلیل از آثار برتر، بعد از برپایی نمایشگاه اثار منتخب به مدت شش روز در آمفی تئاتر شهرداری ارومیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی،در این مراسم مسئول اولین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه این جشنواره ملی با هدف انعکاس شور و نشاط پرآبی دریاچه و توسعه صنعت گردشگری در آن شکل گرفت، افزود: شکل گیری نخستین جشنواره به دنبال بازدید مدیران و مسئولین شهرستان ارومیه از دریاچه و با تاکید بر انعکاس فضای نشاط دریاچه و حضور دوباره گردشگران درآن  صورت گرفت واین جشنواره با برگزاری تور عکاسی دریاچه ارومیه وارد فاز اجرا شد.

وی گفت: از تعداد 58 درخواست برای برگزاری تور عکاسی ، 15 عکاس جهت بازید از دریاچه و عکاسی از آن انتخاب شدند همچنین نمایشگاه آثار برگزیده‌ این جشنواره  از 10 لغایت 15 تیر ماه بازدید علاقمندان دایر شد.

وی ادامه داد: ۵۲ اثر از ۲۷ عکاس به بخش مسابقه و نمایشگاه نخستین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه راه یافتند و از میان آثار ارسالی نهایتا از 3 نفر به عنوان اثر  برتر و 3 نفر شایسته تقدیر و یک نفر نیز در حوزه عکس موبایلی تجلیل شد.

گفتنی است؛ اولین جشنواره ملی عکس دریاچه ارومیه با هدف بازشناساندن، کمک به حفاظت و همچنین معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری، گردشگری، سلامت و کسب کار دریاچه ارومیه برای اولین بار در سطح ملی ارومیه برگزار شد.

۱۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید