اخبار

راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی یک ضرورت است

راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی یک ضرورت است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام والمسلمین ناصرخدایاری، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در جلسه هنرهای تجسمی که باحضور جمعی از هنرمندان ترتیب یافته بود بر ضرورت تشکیل و راه اندازی انجمن هترهای تجسمی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه انجمن ها، بازوان اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی هستند گفت: نبود انجمن هنرهای تجسمی مدتها بود که احساس می شد و این خلا ارتباط جامعه هنری را با یکدبگر قطع کرده است برهمین اساس برای برقراری ارتباط بین جامعه هنری و بسط آن تشکیل انجمن هنرهای تجسمی دراولویت قرار گرفت و امید می رود با یاری جامعه هنرمندان بتوانیم در راه اندازی آن گام های موثری برداریم.
وی به راه اندازی نگارخانه در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه اشاره کرد و افزود: با راه اندازی نگارخانه در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه افرادی که توانایی اقتصادی ندارند. می توانند از این فضا استفاده کرده و حضور یابند.
 خدایاری ادامه داد: نگارخانه کلکسیونی از نگارگران  استانی است که درآنجا جمع شده و ارتباط خوبی باهم برقرار می کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: پس از راه اندازی نگارخانه باید به شناسایی پتانسیل ها پرداخته و دانشجویان هنر، دانشکده های هنراستان و حتی استان های دیگر کشور را شناسایی کرده و نسبت به آموزش و ارتقای دانش آنها اقدام شود.
وی اظهارداشت: پس از این مرحله،مرحله بازاریابی و فروش محصولات هنرمندان است که باید از طریق کنسولگری و رایزنی ها و فعالان بخش خصوصی خارج از کشور زمینه ای برای فروش محصولات هنرمندان فراهم شود.
حجت الاسلام خدایاری اضافه کرد: پس از بازاریابی باید از نحوه فروش هنرهای تجسمی هم باید کسب اطلاع شود.
وی افزود: همچنین زمینه امکان جذب تسهیلات برای تاسیس نگارخانه های بخش خصوصی نیز از دیگر برنامه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید