اخبار

۴۰۴ اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر رضوی در آذربایجان غربی ارسال شد

۴۰۴ اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر رضوی در آذربایجان غربی ارسال شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۴۰۴ اثر به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری در این استان ارسال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت الاسلام  والمسلمین ناصر خدایاری با بیان اینکه در سال گذشته  ۳۸۴ اثر از ۲۴۶ شاعر داخلی به دبیرخانه ارسال شده است، افزود: از ۲۴۶ شاعر ۳۲ نفر را بانوان و ۲۱۴ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰ اثر از ۴۰۴ اثر ارسالی متعلق به ۹ شاعر از کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان و ترکیه است.

وی اظهار داشت: آثار رسیده از ۱۸ استان کشور شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، تهران، همدان، زنجان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان مرکزی، خراسان شمالی، خوزستان، کرمانشاه، مازنداران، اهواز، کهکیلویه و بویر احمد، ایلام و قزوین است.

وی ادامه داد: بیشترین آثار ارسالی مربوط به شهرستان چایپاره آذربایجان غربی است.

حجت الاسلام خدایاری مهلت ارسال آثار به جشنواره را ۲۰ مرداد ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: زمان برگزاری جشنواره نیز ۱۰ شهریور ماه جاری در ارومیه خواهد بود.

وی افزود: پنج نفر در بخش داخلی و سه نفر در بخش خارجی برگزیده می‌شوند.

وی دفتر امام جمعه، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، صداو سیما، شبکه جهانی سحر، شهرداری، بسیج مداحان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مؤسسه فرهنگی شکوه فردا و شرکت توزیع نیروی برق را از جمله دستگاه‌های عنوان کرد که در برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری همکاری می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: شرکت مشتاقانه شاعران سنی در این جشنواره یکی از ویژگی‌های شاخص این رویداد ادبی مهم است.

حجت الاسلام خدایاری افزود: برگزاری جشنواره شعر ترکی رضوی نشانگر سنگینی کفه ترازوی شعرهای آئینی و رضوی و همچنین تعداد شعرا در این استان نسبت به سایر استان‌های کشور است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ جلد کتاب از دوره‌های قبلی جشنواره با عنوان «گونش ضیافتی / مهمانی خورشید» منتشر شده است.وسومین جلد آن نیز  در روزهای آتی رونمایی خواهد شد.

حجت الاسلام خدایاری هدف این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع) و گرامیداشت پدیدآوردگان آثار حوزه فرهنگ رضوی عنوان کرد.

سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری سال گذشته در ۱۰ شهریور ماه با حضور ۲۴۸ شاعر خارجی و داخلی در ارومیه برگزار شد.

۳۸۴ اثر به سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری به این جشنواره ارسال شده بود که از این میزان آثار ۲۰ اثر متعلق به شاعران خارجی بود.

همچنین پنج اثر از آثار شاعران ایرانی و سه اثر از ۹ شاعر خارجی در این جشنواره برگزیده شد.


۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید