به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

شمس باید برند خوی شود

شمس باید برند خوی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: شمس تبریزی باید برند خوی شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری عصر روز یکشنبه در جلسه هیات مدیره تولیت شمس تبریزی  با بیان این مطلب افزود: شهرستان خوی باید با شمس تبریزی تعریف شود.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم شهرستان خوی همانند قونیه شود و برای رسیدن به این هدف تمامی گروه ها بسیج شده و سرمایه گذاری شایسته ایی بر این ظرفیت بزرگ فرهنگی استان و کشور صورت بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین خدایاری بیان کرد: با تلاش ها و اقدامات جدی، شهرستان خوی به جایگاه بالاتری می رسد و استان ما را هم در ردیف بالاتری قرار می دهد.

وی با بیان اینکه مزیت معنوی خوی برکسی پوشیده نیست گفت: با تمام توان در خدمت تولیت شمس تبریزی هستیم و برای برگزاری برنامه های پیش رو همانند همایش شمس تبریزی درتلاش هستیم تا نواقصات موجود رفع شده و بسترهای لازم برای برگزاری با شکوهتر همایش شمس فراهم شده و همایشی درشان شمس تبریزی برگزارشود.

همچنین دراین جلسه مدیر عامل تولیت شمس با بیان اینکه  شمس تبریزی نه تنها به عنوان یک ظرفیت ملی بلکه ظرفیتی بین المللی است اظهارداشت: امسال برای برگزاری برنامه های شمس تبریزی همانند همایش و جشنواره ملی شمس و مولانا از ظرفیت های صداو سیما استفاده می شود.

سید فتاح کبیری ادامه داد: در سال جاری موضوع جایزه ملی شمس مطرح شد و ضروریست این موضوع پیگیری شود تا به چهره های ادبی و عرفانی ارایه شود.

وی بیان کرد: باید چندین سال متوالی همایش بین المللی شمس برگزار شود تا بتواند در یونسکو به ثبت برسد.

مدیرعامل تولیت شمس تبریزی افزود: پنجمین همایش بین المللی شمس در روزهای پنجم و هفتم مهرماه  و جشنواره ملی شمس و مولانا هم در 23 مرداد برگزار خواهد شدو  23 و 24 مرداد جشنواره شعر، 26 و 27 مرداد جشنواره موسیقی  و همچنین 28 مرداد اختتامیه خواهد بود.

مدیر تولیت شمس تبریزی اضافه کرد: براساس آخرین آمار 95 گروه با 180 اثر در سایت جشنواره ملی شمس و مولانا ثبت نام کرده اند.

وی افزود: همچنین دانشگاه های شهید مدنی آذربایجان ، انجمن استادان زبان و ادبیات فارسی ، انجمن نقد ادبی، کمیسیون ملی یونسکو، موسسه فرهنگی اکو، موسسه فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای شرکت درهمایش شمس اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی هم اظهارداشت : به دلیل تقارن جشنواره ملی گردشگری با جشنواره ملی  شمس و مولانا بخش هایی از برنامه های جشنواره ملی گردشگری به جشنواره ملی شمس و مولانا سوق خواهد یافت.

وی ادامه داد: جشنواره ملی شمس و مولانا رنگ و بوی جشنواره ملی گردشگری را تحت تاثیر قرار خواهد داد و همچنین از کل کشور گروه های آیینی و فرهنگی و ادبی در جشنواره حضور خواهند یافت.

فرماندار خوی هم دراین جلسه به راه اندازی بنیاد شمس اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم این کاررا عملیاتی کنیم خدمات فراوانی  به این ظرفیت فرهنگی صورت گرفته و بدون تردید به جایگاه رفیع خود دست خواهد یافت.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500