به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

کتاب شعر 'ابری که از مقابل ماه می گذرد' روانه بازار شد

کتاب شعر 'ابری که از مقابل ماه می گذرد' روانه بازار شد
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: مجموعه شعر 'ابری که از مقابل ماه می گذرد' سروده «رویا شاه حسین زاده» از شاعران و نویسندگان برجسته کشور راهی بازار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، رسول بابازاده معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: کتاب جدید این شاعر شامل شعرهای سال های اخیر وی توسط انتشارات «چشمه» منتشر و در 71 صفحه به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: شعرهای این کتاب را 47 اثری تشکیل می دهد که در 2 سال اخیر سروده شده اند.
رویا شاه حسین زاده در سال 1396 جایزه بین المللی شعر فجر را از آن خود کرد و «سرو بلورین» بزرگترین جشنواره ادبی ایران را به خود اختصاص داد.
وی متولد سال 1356 شمسی در شهرستان ارومیه و از نویسندگان و شاعران برجسته استان است که بیش از این چند عنوان کتاب از جمله «آخرین مکتوب عاشقانه من»، «قرمز همیشه انار نیست» و «آوازی برای یک آدم آهنی» از او چاپ و ‌منتشر شده است.
شعرهای این شاعر به صورت پراکنده به چند زبان ترجمه شده و بیشترین انعکاس خوانش شعرهایش از کشورهایی چون آلمان، آمریکا، کانادا، استرالیا و هلند دریافت شده است؛ هم اکنون مجموعه ای از او در حال ترجمه به زبان ترکی استانبولی و انتشار در کشور ترکیه است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500