اخبار

عیادت مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی از هنرمند پیشکسوت عاشیق نواز مسیحی

عیادت مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی از هنرمند پیشکسوت عاشیق نواز مسیحی
مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی بهمراه معاون فرهنگی و هنری به عیادت هنرمند پیشکسوت عاشیق نواز مسیحی رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،صبحگاه شنبه/21اردیبهشت/حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی،در فضای مملو از عطوفت از این عاشیق پیشکسوت عیادت کرد و دقایقی جویای احوال ایشان در منزل شخصی وی شد. در این دیدارکه معاونان فرهنگی و هنری و مدیر روابط عمومی و کارشناسان موسیقی و صندوق هنرمندان نیز درآن حضور داشت با اهدای لوح تقدیرو هدیه ای توسط حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری از مقام این استاد پیشکسوت عاشیق نواز تجلیل شد.

یوسف اوهانس تا چندی پیش به‌علت کسالت در بیمارستان بستری بود و به‌تازگی مرخص شده است و دوران نقاهت را در خانه سپری می‌کند.

«یوسف اوهانس» متولد 1306 شمسی در روستای «دیزج تکیه» ارومیه بوده و فعالیت در موسیقی عاشیقی را از پدر و پدربزرگ خود به ارث برده است.
هنوز که هنوز است پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هنگام گوش دادن به رادیو شوق شنیدن استاد اوهانس را در دل دارند زیرا این چهره نامی به همراه اساتیدی چون دهقان، درویش و فرهاد از نخستین هنرمندانی است که صدای پرحرارتش گرمای خاصی به هوای نه چندان گرم خانه های قدیمی می بخشید.
عاشیق یوسف اوهانس  در این عیادت از کمکها ومساعدتهای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تقدیر وتشکر کرد.

 

 

 


 


۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید