به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

روحیه نوع‌دوستی و کمک به دیگران باید در جامعه گسترش یابد

روحیه نوع‌دوستی و کمک به دیگران باید در جامعه گسترش یابد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: وظیفه هر انسانی است که با کمک به هم‌نوع، خوشنودی پروردگارش را فراهم کند و باید روحیه نوع‌دوستی و کمک به دیگران را در جامعه گسترش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصرخدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، عصر دیروز در جشن اوتیسم که به مناسبت هفته اوتیسم برگزار شد، با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم (ص)، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند، همه مردم، سیاه و سفید، شرق و غرب فرزندان خداوند هستند و محبوبترین‌ها آنها کسی است که منفعت بیشتری به مردم برساند و براى مردم سودمندتر باشد.

وی افزود: ترحم به مردم، شکل زندگی را بهتر کرده و آسایش دیگران را فراهم می‌کند، بنابراین وظیفه هر انسانی است که به هم نوع کمک کرده تا خوشنودی پروردگارش را فراهم کند و باید روحیه نوع‌دوستی و کمک به دیگران را در جامعه گسترش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اختلال اوتیسم بیان کرد: اوتیسم یک حالت و شرایطی است که انسان با خود درگیر بوده و مانند انسان عادی فعالیت نداشته و به پیرامون خود واکنش نشان نمی‌دهد، بنابراین شادی آنها شادی ما بوده و ناراحتی آنان، ناراحتی ما است.

وی تصریح کرد: انسان‌ها از لحاظ فراگیری مسائل با هم فرق دارند، فقط سرعت یادگیری و فراگیری در اشخاص متفاوت بوده و در برخی بیماری‌ها شاید فرایند یادگیری طول بکشد اما قطعا با تلاش به موفقیت خواهند رسید.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500