به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

در دیدار دو مدیرکل میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی برگسترش همکاریها تاکید شد.

در دیدار دو مدیرکل میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی برگسترش همکاریها تاکید شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بامدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی درزمینه همکاریهای بیشتر و گسترش تعاملات دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان آذربایجان غربی؛در این دیدار یک ساعته که دردفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفت موضوعات مربوط به ایجاد محورهای فرهنگی، بهره مندی از توان اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی برای معرفی جاذبه های گردشگری استان، استفاده از آثار تاریخی بعنوان پاتوق هنرمندان، بنیاد آذربایجان غربی مورد بحث و بررسی قرارگرفت،

مدیرکل میراث فرهنگی استان با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه نگاه مثبت و آینده نگری نسبت به فرهنگ و هنر در استان وجود دارد و منشاء اصلی این نگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر خدایاری نیز با قدردانی از تلاشهای اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت : الحمدلله تلاشهای شما در سالیان اخیر به چشم میخورد و تلاشهایتان مستمر بوده و مثمر ثمر می باشد.

او تصریح کرد : در تلاشیم تا از طریق سازمان ارتباطات فرهنگی وزارت متبوع پایگاه هایی را برای خبرگزاری ها و مطبوعات بین المللی در استان ایجاد کنیم که در صورت راه اندازی این پایگاه ها می توانیم بدون واسطه اقدام به معرفی داشته های فرهنگی و گردشگری استان در سطح بین المللی نمائیم.

دکتر خدایاری افزود: گردش مالی در صنعت گردشگری بسیار پر رونق است و در صورت توسعه این صنعت در استان شاهد رونق اقتصادی و فرهنگی خواهیم بود .

او اظهار امیدواری کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از هیچ تلاشی برای تعاملات متقابل دریغ نکرده و آماده هرگونه همکاری در زمینه اشاعه فرهنگ و تاریخ و هنر استان آذربایجان غربی است.

درادامه این دیدار جلیل جباری اظهار داشت : آثار تاریخی استان بدون حضور هنرمندان رنگ و بوی خاصی نداشته و چنانچه هنرمندان تمایل داشته باشند ما آمادگی داریم تا فضاها محوطه های این آثار را در اختیار هنرمندان استان قرار دهیم .

او افزود : ما در سالهای اخیر اقدام به مرمت تعداد کثیری از آثار تاریخی استان بویژه ابنیه هایی که در اختیار دیگر دستگاههای اجرایی می باشند نموده ایم که مدرسه طب دانشگاه ارومیه، بنای دیزج سیاوش بانک مسکن و مدرسه تاریخی 22 بهمن آموزش و پرورش از این نمونه اندکه فضاهای مناسبی برای اجرای برنامه های هنری دارند.

ایشان با اشاره به ایجاد محورهای فرهنگی در استان گفت : ما در مرکز استان اقدام به مرمت تعدادی از ابنیه واجد ارزش تاریخی نموده ایم که در صورت همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می توانیم بطور مثال خیابان امام ارومیه را که در بافت تاریخی قرار گرفته بعنوان یکی از محورهای فرهنگی این شهرستان معرفی نمائیم.

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500