به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

زندگی صمیمانه اقوام و پیروان ادیان در ایران الگوی جهانیان است

زندگی صمیمانه اقوام و پیروان ادیان در ایران الگوی جهانیان است
اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان گفت: زندگی صمیمانه اقوام و پیروان ادیان در ایران الگویی برای جهانیان است و باید همه مردم دنیا این صمیمیت را دیده و از آن تبعیت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، 'گریگور چیف چیان' شامگاه روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت زادروز حضرت عیسی (ع) در ارومیه افزود: حضور صمیمانه هموطنان مسلمان در جمع حاضر و شرکت آنان در مراسم جشن میلاد حضرت عیسی (ع) الگوی بسیار خوبی برای دنیاست که ببینند اقوام و‌ پیروان ادیان در ایران چگونه زندگی مسالمت آمیزی داشته و جشن های یکدیگر را گرامی می دارند.
وی اظهار داشت: وحدت و همدلی بین مردم ایران از اقوام و ادیان مختلف موجب رشد، توسعه و مقابله با هجمه های دشمنان است که باید آن را روز به روز تقویت کرد.
وی بیان کرد: هدف اصلی همه ادیان الهی برقراری صلح و ثبات در جهان است و امام راحل نیز با برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی، در مسیر برقراری صلح در دنیا و منطقه گام برداشت.
اسقف اعظم خلیفه گری کل ارامنه آذربایجان ادامه داد: در این مراسم مقدس درود و سلام خود را به رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای می رسانیم و امیدوارم مقتدرانه این انقلاب را رهبری کنند.
اسقف چیف چیان از حضور روحانیان مسیحی و مسلمان و همچنین مسوولان استانی در این مراسم ‌قدردانی کرد.
همچنین در این مراسم پیام محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به مراسم زاد روز حضرت عیسی (ع) قرائت شد.
مراسم گرامیداشت زاد روز حضرت عیسی (ع) شامگاه روز دوشنبه در کلیسای ارامنه ارومیه با حضور هموطنان ارمنی و مسولان استانی برگزار شد.
ارامنه روز 16 دی ماه را به عنوان زادروز حضرت عیسی (ع) جشن می گیرند.

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500