به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

روستای سیدآباد مهاباد صاحب کتابخانه شد

روستای سیدآباد مهاباد صاحب کتابخانه شد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد از افتتاح یک کتابخانه عمومی برای کودکان و نوجوانان در روستای سیدآباد خبر داد.

به گزارش بایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، قادرمرادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباداظهار کرد: اولین کتابخانه روستای سیدآباد به همت گروه توسعه و ترویج کتابخوانی موکریان با همکاری انجمن حامی خبر داد.

ایشان افزود: در ماههای گذشته نیز کتابخانه مدرسه این روستا با بیش از 300 جلد کتاب بروز شده است.

وی اضافه کرد : این کتابخانه در درجه اول متعلق به کودکان و نوجوانان و مادرانی است که کمترین دسترسی را به امکانات فرهنگی دارند و در درجه دوم بزرگسالان و آقایان نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

وی باتاکید بر نقش بزرگ مادران و فرزندان در توسعه فرهنگی جامعه اظهار کرد: آموزش مادران به رشد و توسعه فرزندان منجر می شود. افتتاح و تجهیز کتابخانه 20 درصد از کار بوده و 80 درصد آن به تداوم این روند و کتابداری در کتابخانه بستگی دارد.

تابنده طیار خیر و اسپانسر ایجاد این کتابخانه نیز اظهار کرد: از سال 94 ایجاد کتابخانه در مناطق محروم کشور را شروع کرده ام و تاکنون 2 کتابخانه در روستاهای محروم قزوین و سیستان بلوچستان  ایجاد کرده ام.

وی افزود: این کتابخانه فعلا با 1 هزار و 300 جلد کتاب واتاق کودک بهمراه اسباب بازی و بازی های فکری تجهیز شده و در آینده نیز تعداد کتابهای آن به 2 هزار جلد افزایش می یابد.

طیار تصریح کرد: مکانیزم انتخاب این مکان توسط انجمن حامی صورت گرفته و نام آن نیز به یاد پسرم کامیاب 3 نام گذاری شده است.۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500