به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

اهدای ۱۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های آذربایجان غربی و مناطق محروم در طول هفته کتاب

اهدای ۱۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های آذربایجان غربی و مناطق محروم در طول هفته کتاب
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: ۱۵۰۰ جلد کتاب به ارزش ۵۰ میلیون تومان توسط اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی به کتابخانه های استان و مناطق محروم در طول هفته کتاب اهدا شده است.

به گزارش بایگاه  اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، رسول بابازاده، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، ، با بیان اینکه امسال هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن » اجرا شد، گفت: در سال 97 در جهت برگزاری هفته کتاب، 26 امین دوره هفته کتابخوانی اجرا شد.

 بابازاده اظهار کرد: اجرای برنامه های هفته کتاب اداره کل در 8 بند جهت اجرای برنامه های متنوع تهیه و تدوین شد که اولین تشکیل ستاد مربوطه به 26 امین دوره کتاب در سال جلسات این اداره با حضور ارگان های مربوطه و ذیربط بوده است.

 وی افزود: دومین برنامه برگزاری کلاس قصه گویی توسط تیم اعزامی اداره کل ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش استان به مدارس دخترانه و پسرانه ماکو، ارومیه و مهاباد بوده که نحوه و شیوه قصه گویی را یاد می دادند که با استقبال خوبی همراه بوده است.

 این مسوول سومین برنامه را نشست صمیمی مدیرکل با مدیران کتابفروشی ها ارومیه بیان کرد و تصریح کرد: چهارمین برنامه نیز اجرای طرح اهدای  1500 جلد کتاب  به ارزش 50 میلیون تومان به کتابخانه های استان، مراکز علمی، مساجد، حوزه های علمیه و مناطق محروم بوده است.

 معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی اذعان کرد: برنامه پنجم این هفته دیدار با نویسندگان دفاع مقدس و اهدای کتاب و لوح تقدیر به مولف و نویسنده برتر و همچنین تشکیل کارگاه پایتخت کتاب ایران و جام باشگاه های کتاب خوانی ایران با حضور مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسوولین دولتی و غیر دولتی، تحصیل گران در 2 شیفت صبح و عصر برنامه ششم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی بوده است.

 وی خاطر نشان کرد: هفتمین برنامه اهدای 150 جلد کتاب در بخش قرآنی و آخرین برگزاری جشن کتاب با حضو مسوولین به مناسبت سومین دوره کتابخوانی و تجلیل از برگزیدگان، تحصیل گران و کسانی که فعالیت داشتند در 7 آذرماه از برنامه های در طول هفته کتاب بوده است.

 بابازاده در پایان سخنان خود افزود: هفته کتاب که از (۲ آذر) شروع شده و تا (۵ آذر) ادامه داشته این 8 بند مختصری از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاده بوده است و به حول و قوه الهی بخشی از برنامه ها ادامه دار خواهد بود.

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500