به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت : آمار دقیقی از اینکه در بخش هنر، در بخش رسانه  و یا در عرصه فرهنگ چه تعداد از نیروی انسانی ما درگیر هستند، در دسترس نیست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت : آمار دقیقی از اینکه در بخش هنر، در بخش رسانه  و یا در عرصه فرهنگ چه تعداد از نیروی انسانی ما درگیر هستند، در دسترس نیست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین دکترناصر خدایاری  مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: هنرمندان جامعه هنری و فرهنگی ما مشکلات متعددی دارند که بخشی از آنها تاکنون مورد توجه مسوولان امر بوده و در حیطه پوشش بیمه ای و تامین اجتماعی آنان علی رغم اینکه تاکنون اقدامات قابل توجهی صورت گرفته ولی دامنه پوشش  حمایت های بیمه ای آن چنان ملموس نبوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه بخشی از مشکلات ناشی از نبود زیر ساخت سرچشمه می گیرد، افزود:  از جمله عوامل موثر در این ناکامی و یا عدم پوشش کامل بیمه ای جامعه هدف ناشی از آن است که حجم نیروی انسانی درگیر در عرصه فرهنگ و هنر استان را آنطور که باید و شاید، نتوانسته ایم شناسایی کنیم.
وی  گفت: آمار دقیقی از اینکه در بخش هنر، در بخش رسانه  و یا در عرصه فرهنگ چه تعداد از نیروی انسانی ما درگیر هستند، در دسترس نیست در حالی که آمار پایه هر نوع برنامه ریزی است و مقدمه خدمات عمومی است.
دکترخدایاری تصریح کرد:  در رابطه با ساماندهی اصحاب فرهنگ و هنر استان بدست آوردن آمار دقیق از تعداد نیروهای درگیر در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه لازمه کار است که در این راستا از حدود سه ماه پیش اقدامات خود را شروع کرده ایم و به صورت نرم افزاری اقداماتی در حال انجام است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: اگر آمار به طور دقیق استخراج شود، دامنه و کم و کیف خدمات شمول مشخص می شود و از طرفی هم کار برای سال های آتی آسانتر می شود و به تبع آن امکانات موجود نیز در برابر با جامعه هدف در اختیار قرار می گیرد.
وی در خصوص آخرین وضعیت سینماهای استان نیز گفت: سینماهای استان وضع مناسبی ندارند، در شهری مانند تبریز ۲۰ سینما فعالیت می کند ولی در کل آذربایجان غربی چهار سینما فعال است و از این رو نیاز است که سینماهای استان را احیا کنیم.
دکترخدایاری با بیان اینکه سینمای میاندوآب نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: حدود چهار میلیارد اعتبار در سفر اخیر معاونت فرهنگی و علمی سازمان برنامه و بودجه به این امر اختصاص یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: سرمایه گذارانی در تهران پیدا کرده ایم و در حال انعقاد قرار داد با آنان هستیم و اگر این کمک ها به استان تزریق شود به صورت نسبی سینماهای استان را می توانیم احیا کنیم و شهر های استان دوباره سینمادار شوند تا اسباب نشاط و شادی جوانان فراهم شود.
وی اظهار داشت: به طور کلی در مقام مقایسه و تطبیق  نسبت به سایر استان ها وضعیت آذربایجان غربی مناسب نیست و باید درباره سینماهای تعطیل  استان  اعتبار تخصیص یابد و یا اینکه از ظرفیت بخش خصوصی این مهم را تحقق بخشیم تا فضای شادابی را به جامعه به ویژه جوانان که راغب سینما و به کارهای فرهنگی و اکران فیلم های جدید گرایش  دارندرا فراهم کنیم.
۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500