به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

حجت الاسلام سپهری منشا خدمات ارزنده در آذربایجان غربی بود

حجت الاسلام سپهری منشا خدمات ارزنده در آذربایجان غربی بود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت گفت: حجت الاسلام محمد باقرسپهری /مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی/ مدیری مدبر و منشا خدمات ارزنده برای مردم این استان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام والمسلمین محمدرضاحشمتی روزدوشنبه در مراسم یادبود مدیرکل اسبق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: حجت الاسلام سپهری همواره برای اعتلای فرهنگ مردم منطقه تلاش کرد و این تلاش او حتی در دوران جنگ ادامه داشت.
وی ادامه داد: ایشان در دوران جنگ و در روزهای سخت بمباران هایی هوایی از خدمت و تلاش دست برنداشت.
مشاور وزیر ارشاد در امور روحانیت افزود: حجت الاسلام سپهری همواره در زندگی مسیر درست و راست را طی کرده و همیشه از حقیقت جانبداری کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حشمتی با بیان اینکه کمتر کسی است که از این بزرگوار به نیکی یاد نکند، گفت: ایشان درعرصه مدیریتی و زندگی شخصی همواره زبانزد خاص و عام بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران نیز در این مراسم به تبیین ابعاد شخصیتی حجت الاسلام سپهری پرداخت و افزود: ایشان از جمله مدیرانی بود که در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش درخشید.
احد جاودانی ادامه داد: حجت الاسلام سپهری بسیار قانونمند بوده و حضوری جدی در بحث ها داشت.
وی اضافه کرد: ایشان 22 سال با تمام توان و صداقت خدمت کرد.
حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم با تسلیت درگذشت این عالم به خانواده ایشان و مردم استان گفت: کارهای پژوهشی در مورد شخصیت ایشان شروع شده و ادامه دارد که امیدواریم در بازشناسی شخصیت ایشان گام موثری باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر سپهری در سال ١٣٢٤ در روستای گورچین قلعه بخش انزل شهرستان ارومیه در یک خانواده مذهبی و روحانی به دنیا آمد. پدرش مرحوم ملا اسماعیل سپهر از روحانیون خوشنویس، معلم و نویسنده منطقه بود و خانه اش را به مدرسه و مکتب تعلیم و تربیت فرزندان روستا تبدبل کرده بود و به روش جدید تدریس می کرد.
حجت الاسلام سپهری دروس ابتدایی را نزد پدر خواند و از اوایل جوانی وارد حوزه علمیه ارومیه شد و در اواخر دهه چهل برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم عزیمت کرد. وی همدوش با طلاب و روحانیون جوان و مبارز حوزه، در دهه پنجاه وارد میدان مبارزات سیاسی علیه رژیم شاهنشاهی شد و بارها دستگیر گردید.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ابتدا در نهضت سوادآموزی به فعالیت پرداخت و در ادامه مسوولیت مدیر کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی را بر عهده گرفت.
سپهری نخستین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بود که 22 سال تمام این مسوولیت را بر عهده داشت.
از خدمات ارزنده مرحوم سپهری می توان به فعالیت های فرهنگی وی در دوران دفاع مقدس در داخل استان و در مناطق جنگ زده و حتی در مناطق جنگی و جبهه ها اشاره کرد.
حجت الاسلام سپهری روز چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧ دار فانی را وداع گفت.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500