اخبار

برای انعکاس فرهنگ بومی محلی فضا و اقدام عمومی نیاز است

برای انعکاس فرهنگ بومی محلی فضا و اقدام عمومی نیاز است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به آسیب های فرهنگی گفت : برای انعکاس فرهنگ منطقه ای و بومی باید اقدام عمومی انجام داد.

به گزارش بایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام ناصر خدایاری عصر امروز در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سردشت به بررسی آسیب شناسی مسائل فرهنگی پرداخت و با اشاره به مهندسی فرهنگی افزود: پایه توسعه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی فرهنگ است و فرهنگ در نهاد همه آنها وجود دارد و تمام روابط و مناسبات اجتماعی و جهت، همه به سمت فرهنگ است .

وی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی قبله همه ساختارها است، تصویر، فضا، اقدام و هویت عمومی را چهار خصیصه مهم و اساسی فرهنگ عمومی عنوان کرد و افزود: یک تصویر عمومی از جامعه وجود ندارد، تصویری بدون پارازیت که بتوان تمام گروه ها، اقوام و مذاهب را در آن نشان داد، تصویری که جامعه ایران اسلامی را منسجم تر کند، بازتاب دهد و نشان بدهد.

وی با بیان اینکه ملتی با شناسنامه، با هویت دارای جغرافیا و تاریخ غنی داشته و آداب و رسوم ما از ملت های دیگر بازشناسی می شود، اذعان کرد: تصویر عمومی از خصایص، علایق، حساسیت ها، دیدگاه ها، خواسته ها و مطالبات مردم وجود ندارد و باید ضمن ایجاد تصویر عمومی، فضای عمومی درست و در راستای آن اقدام عمومی به شیوه علمی و صحیح انجام شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان غربی منشا بسیاری از مشکلات جامعه را ناشی از توزیع ناعادلانه قدرت، ثروت و سرمایه های فرهنگی دانست و اظهار داشت : توزیع عادلانه سرمایه های فرهنگی وقتی می تواند درست  باشد که مسیر آن درست باشد، باید شهرستان ها نخبگان خود را پرورش دهند و به رشد و شکوفایی لازم برسانند و در محیط خود از آنها بهره فرهنگی ببرند.

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۲۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید