اخبار

پروژه های فرهنگی سردشت تنها ۳۸ درصد جمعیت شهرستان را دربرمی گیرد

پروژه های فرهنگی سردشت تنها ۳۸ درصد جمعیت شهرستان را دربرمی گیرد
فرماندار سردشت با اشاره به اینکه این شهرستان به لحاظ پراکندگی یک استان کوچک است، گفت: پروژه ها و ساختارهای فیزیکی فرهنگی که در سردشت قرار گرفته تنها بخش کوچکی از جمعیت شهرستان و حدود ۳۸ درصد را شامل می شود.

به گزارش بایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی ،“نژاد جهانی” روز سه شنبه در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: به منظور کاهش محرومیت ها در بخش ساختارهای فیزیکی مانند مجمتع های فرهنگی و همچنین در بخش نرم افزاری نگاه ویژه ای به شهرهای ربط، نلاس و میراباد شود.

فرماندار سردشت همچنین خواستار تشکیل مجمع هنرمندان به منظور شنیدن دغدغه ها با هدف تحلیل و پردازش آنها برای ایجاد فضای امیدواری و نشاط در بین هنرمندان و تلاش مضاعف آنها شد.

وی با بیان اینکه جوامعی که می خواهند مسیر توسعه را طی کنند به مدیریت فرهنگی بیش از هر ابزار دیگری نیاز دارند گفت: مدیریت فرهنگی در شرایط حاضر پیچیده تر از گذشته بوده و مولفه های تاثیرگذار بر آن به شدت در حال تغییر هستند و از یک جامعه به جامعه ای دیگر متفاوت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه فرهنگ، پایه و در نهاد بحث های توسعه قرار گرفته است، گفت: اگر فرهنگ یک کشور دچار رکود و عقب ماندگی شود و از مسیر توسعه یافتگی های لازم عبور نکند و به حد تکامل فرهنگی نرسد توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی خام خواهد بود.

حجت الاسلام دکترناصر خدایاری اضافه کرد: برای اینکه بتوان برای مردم برنامه ریزی و آنها را در مسیری مشخص هدایت کرد به خصایص فرهنگی همچون داشتن تصویر عمومی، هویت عمومی، فضای عمومی، اقدام عمومی نیاز است.

امام جمعه سردشت نیز به تعاریفی از فرهنگ و رابطه بین عرف و عادت پرداخت و گفت: این دو واژه همواره در کنار فرهنگ به کار می روند به نحوی که همیشه عرف جایگاه فقهی ویژه ای دارد.

ماموستا محمد واوی تصریح کرد: آسیب شناسی در حوزه فرهنگی به مطالعه و بررسی عوامل به وجود آورنده پدیده ها بستگی دارد و بایستی فرآیند شناسایی، تشخیص و پیشگیری در آن صورت گیرد و راه حلهایی هم جهت رفع موانع بررسی شود.

وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی در کشور وجود دارد، گفت: استکبار می خواهد آداب و رسومی که مایه تحقیر ملتهاست را احیا کند اما از آنطرف با زنده نگهداشتن فرهنگی که جوامع را به پیشرفت و قدرت می رساند مخالفت کرده و آنها را به عقب می راند.

وی ساخت فرهنگسراها و حمایت از انجمن های فرهنگی و هنری به عنوان ابزارهایی برای مقابله با تهاجم فرهنگی را خواستار شد و در نهایت آذربایجان غربی را رنگین کمان اقدام و مذاهب نامید و در این راستا بر گماشتن مدیرانی توانمند و شایسته تاکید کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۲۳:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید