اخبار

جشنواره ملی آیات از دوم بهمن‌ سال جاری در ارومیه برگزار می شود

جشنواره ملی آیات از دوم بهمن‌ سال جاری در ارومیه برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برگزار می شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام  والمسلمین ناصر خدایاری با اشاره به اینکه جشنواره ملی آیات از دوم بهمن‌ سال جاری در ارومیه برگزار می شود، افزود: علاقه ‌مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا 15 دی امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی ادامه داد: جایگاه پیامبر (ص) و عترت (ع) از دیدگاه قرآن، امر به ‌معروف و نهی ‌از منکر به‌ عنوان وظیفه همگانی از نظر مفاهیم و مصادیق عدالت و ظلم در بیان قرآن، وظایف متقابل مردم و مسوولان از منظر قرآن، سبک زندگی و نهاد خانواده از دیدگاه قرآن، نقش امیدآفرینی در زندگی مردم از دیدگاه قرآن، وحدت و همگرایی در قرآن از جمله محورهای این جشنواره است.
وی اضافه کرد: آب مایه حیات از منظر قرآن، روش‌های درست خبرگیری و خبررسانی از منظر قرآن، ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت، مفهوم دروغ – شایعه - افترا و بهتان از دیدگاه قرآن، اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن، قرآن و عترت و مدافعان حرم از دیگر محورهای جشنواره ملی آیات است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جشنواره ملی آیات در 2 بخش رسانه و کانون آگهی و تبلیغاتی برگزار می شود، ادامه داد علاقه مندان آثار خود را در بخش های سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، عکس خبری، مصاحبه، خبر، تیتر، قصص قرآنی و تخصیص ستون یا صفحه ویژه در بخش رسانه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
حجت الاسلام خدایاری افزود: طراحی پوستر برگرفته از آموزه‌های قرآنی و عترت دربخش کانون آگهی و تبلیغاتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیرخانه جشنواره در ارومیه - خیابان ارشاد، روبروی بیمارستان امام‌خمینی (ره) ، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار دارد.
شرکت کنندگان این جشنوراه باید آثاری که از 15 مهر 1396 تا 10 دی‌ 1397 در نشریات و روزنامه‌ها و سایت‌های خبری مجوزدار منتشر شده است را به دبیرخانه ارسال کنند.

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید