اخبار

توجه به دو جریان فکری و معرفتی لازمه گفتمان سازی دفاع مقدس است

توجه به دو جریان فکری و معرفتی لازمه گفتمان سازی دفاع مقدس است
سوقندی بزرگترین رسالت در معرفی دفاع مقدس را معارف آن اعلام و بیان کرد: همه مجاهدان فرهنگ جبهه و همه کسانی که در خط و پشت خط مقدم نقش آفرینی کردند جز معاریف دفاع مقدس اند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،به نقل ازایلام رصد، "محمد رضا سوقندی" مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور ایثارگران کشور در مراسم سفیران فرهنگ ایثار و شهادت، بابیان اینکه گفتمان دفاع مقدس ریشه در گفتمان عاشورا دارد گفت: نقش زنان در فرایند شکل گیری انقلاب نه فقط بعد از دفاع بلکه در متن این دفاع بسیار اثر گذار بوده است.

وی دو جریان فکری و معرفتی در تبیین گفتمان دفاع مقدس را ضروری دانست و اظهار کرد: جریان فکری را بدون معرفت و شناخت نمیتوانیم دنبال کنیم. گفتمان یک نظام معرفتی است ، یکی از ویژگی های گفتمان معرفتی بودن و نظام گونه بودن از تمامی جوانب است.

سوقندی افزود: معارف دفاع مقدس از معاریف این عرصه جدا نیست . یعنی جریان معرفتی و فکری دفاع مقدس را معارف جنگ رهبر تعریف کردند که باید شناخت، استخراج کرد و بازتولید و توزیع کرد.

وی بزرگترین رسالت در معرفی دفاع مقدس را معارف آن اعلام و بیان کرد: همه مجاهدان فرهنگ جبهه و همه کسانی که در خط و پشت خط مقدم نقش آفرینی کردند جز معاریف دفاع مقدس اند.

سوقندی با اشاره به نقش مؤثر رسانه ها، دانشگاه ها و تمامی جریانات فکری برای این گفتمان سازی اضافه کرد: جریان معرفتی گام مهمی است که هرچه تلاش کنیم به جریان دوم و مهم که فرهنگی است کمک کرده ایم.

مشاور وزیر در امور ایثارگران متصدی جریان فکری را نخبگان دانست وگفت: در حوزه جریان فکری نخبگان هستند که در معارف دفاع مقدس به شمار می روند.

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید