اخبار

مزیت های نسبی فرهنگ و هنر آذربایجان غربی شناسایی می شود

مزیت های نسبی فرهنگ و هنر آذربایجان غربی شناسایی می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: به منظور ارتقا و معرفی بیشتر استعدادهای مختلف، شاخصه ها و مزیت های نسبی بخش فرهنگ و هنر شهرستان های مختلف استان شناسایی می شود.

به گزارش بایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری روز پنجشنبه در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر در تکاب افزود: با شناسایی مزیت های نسبی در زمینه فرهنگ و هنر به دنبال توزیع عادلانه اعتبار و امکانات در شهرستان های استان هستیم.
وی بیان کرد: برگزاری جشنواره های تخصصی و دائمی در شهرستان ها متناسب با مزیت های نسبی فرهنگی و هنری هر یک از آنها از دیگر اهداف تمرکز بر استعدادهای منحصر به فرد فرهنگی و هنری استان به شمار می رود.
وی با بیان اینکه توزیع عادلانه سرمایه های فرهنگی از رسالت های عمده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد: بر همین اساس حمایت، هدایت و نظارت بر سه حوزه فرهنگ، هنر و رسانه توسط این وزارتخانه انجام می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در خصوص مشکلات حوزه فرهنگ و هنر تکاب نیز گفت: تلاش می کنیم تا کمبود امکانات و اعتبار بخش فرهنگ و هنر شهرستان تکاب را رفع کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین خدایاری با اشاره به نقش موثر تشکل ها در توسعه فعالیت های فرهنگی گفت: هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر این شهرستان با انسجام و همکاری با یکدیگر، انجمن هنرمندان و خانه هنرمندان را در این شهرستان راه اندازی کنند.
فرماندار تکاب نیز در این نشست با اشاره به گستره فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهرستان، گفت: تکاب ظرفیت های بزرگ فرهنگی در زمینه های مختلف از جمله هنر موسیقی و خوشنویسی دارد که زمینه ای مناسب برای توسعه فرهنگی در منطقه به شمار می رود.
علی مکرمی افزود: این شهرستان با شاخصه های فرهنگی و هنری خود از جمله تمدن کهن و توانمندی هنرمندان در عرصه های مختلف شناخته می شود و می تواند بستری برای توسعه همه جانبه این شهرستان باشد.
وی ادامه داد: هنرمندان، عزت و آبروی این شهرستان هستند و همواره در مسیر مردم و برای توسعه و ارتقای سطح فرهنگی شهرستان حرکت کرده اند.
در این نشست جمعی از اعضای انجمن های فرهنگی و هنری تکاب به بیان مشکلات خود از جمله کمبود فضاهای فرهنگی و نمایشگاهی، نبود نگارخانه و گالری، کمبود حمایت های مالی از فعالیت های هنری و جشنواره ها و مشکلات بیمه هنرمندان پرداختند.
تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و بیش از 200 نفر به صورت مستمر و مداوم در بخش فرهنگ و هنر این شهرستان در قالب انجمن های مختلف فعالیت می کنند.
این شهرستان در عرصه هنر خوشنویسی، موسیقی محلی، هنرهای تزئینی و صنایع دستی و تئاتر از شهرهای برتر آذربایجان غربی به شمار می رود.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۲۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید