اخبار

عدالت فرهنگی از اولویت های فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی است

عدالت فرهنگی از اولویت های فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: گسترش عدالت و امنیت فرهنگی از اولویت‌ ها و سیاست‌های کلی این اداره کل در سطح استان به شمار می رود.

به گزارش بایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری روز پنجشنبه در دیدار با هنرمندان و اصحاب رسانه در بوکان افزود: شناسایی مسائل مختلف فرهنگی و هنری و رفع آنها در گوشه و کنار این استان برنامه ریزی شده است.
وی یکی از مشکلات بخش فرهنگی را بی اطلاعی از تعداد فعالان عرصه فرهنگ و هنر عنوان کرد و ادامه داد: شهرستان ها بیش از گذشته مورد توجه قرار می گیرد اما ظرفیت ها، استعدادها و توانمندی های آنها باید شناسایی شود.
وی با تاکید بر اینکه به حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان های این استان کمتر توجه شده است، اضافه کرد: این روند باید تغییر کند و مناطق مختلف استان باید از امکانات متناسب با ظرفیت های خود برخوردار شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در خصوص صدور مجوز کنسرت ها در سطح استان، افزود: چون این بخش جنبه اقتصادی پیدا کرده، صدور مجوز با مشکلات خاصی روبرو شده است.
وی افزود: انجمن هنرمندان در هر شهرستان باید تشکیل شود تا هنرمندان بتوانند از این طریق مشکلات بیمه، مسکن و معیشت خود را پیگیری کنند.
 شماری از هنرمندان بوکانی نیز در این جلسه به بیان دیدگاه ها و مشکلات حوزه های مختلف هنری خود پرداختند.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۲۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید