اخبار

افتتاح نمایشگاه "سیاه قلم قلم نی" در مهاباد

افتتاح نمایشگاه "سیاه قلم قلم نی" در مهاباد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از گشایش نمایشگاه هنری "سیاه قلم قلم نی" در تالار وحدت شهرداری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از گشایش نمایشگاه هنری "سیاه قلم قلم نی" در تالار وحدت شهرداری خبر داد.

قادر مرادی اظهار کرد: در این نمایشگاه بیش از 40 اثر هنری خوشنویسی و طراحی به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: آقای دلشاد اسلوب و فرزندش خانم مژگان اسلوب در این نمایشگاه با تلفیق دو هنر خوشنویسی و طراحی این آثار را خلق کرده اند.

دلشاد اسلوب در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در این نمایشگاه 5 اثر تلفیقی، 19 اثر خوشنویسی، 17 اثر طراحی در سبک های رئال و کلاسیک و شیوه نستعلیق و شکسته در خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: تاکنون در 5 نمایشگاه گروهی شرکت کرده ام و در نگارش دوبیتی های استاد هژار که توسط خوش نویسان ممتاز شهرستان نگارش شده شرکت داشته ام.

اسلوب هدف از برگزاری این نمایشگاه را نمایش آثار هنری تلفیق خوشنویسی با هنر طراحی را اعلام کرد و گفت: تلفیق این دو هنر در یک تابلو برای مخاطب چشم نواز تر و لذت بخش تر است.

وی در ادامه از برگزاری دو نمایشگاه دیگر در سال جاری به مناسبت هفته خوشنویسی و سالیاد حلبچه خبر داد و گفت: بیشتر آثار نمایشگاه حلبچه تلفیقی خواهد بود.

دلشاد اسلوب از سال 88 بصورت حرفه ای در هنر خوشنویسی با رتبه ممتاز فعالیت دارد و مژگان اسلوب نیز 1 سال است بصورت حرفه ای در هنر طراحی مشغول به فعالیت است و پیشتر نیز در یک نمایشگاه گروهی شرکت داشته است.

نمایشگاه هنری " سیاه قلم قلم نی" تا تاریخ 5 مهر از ساعت 10 الی 12 و از ساعت 16 الی 20 برای بازدید علاقمندان دایر است.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید