اخبار

تالار فرهنگی ارومیه، در بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود / آذربایجان‌غربی بین 31 استان کشور رتبه 27 فرهنگی را به خود اختصاص داده است

تالار فرهنگی ارومیه، در بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود / آذربایجان‌غربی بین 31 استان کشور رتبه 27 فرهنگی را به خود اختصاص داده است
تالار فرهنگی ارومیه 96 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کارهای ساختمانی و دکوراتیو این تالار به اتمام رسیده و فقط تجهیزات فنی آن باقی مانده است و در صورت تامین بودجه، این تالار در بهمن ماه امسال به افتتاح برسد.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی ،حجت‌السلام والمسلمین ناصر خدایاری در گفت‌وگو با سرویس فرهنگی باریش، با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل تالار فرهنگی ارومیه اظهار کرد: این پروژه 96 درصد پیشرفت فیزیکی کرده و کارهای ساختمانی و دکوراتیو این تالار به اتمام رسیده و فقط تجهیزات فنی باقی مانده است و اگر ارز مورد نیاز تامین و واردات تجهیزات به موقع انجام می‌شود، این طرح تاثیرگذار در ارتقا فعالیت فعالیت‌های فرهنگی استان بسیار تاثیرگذار است که در بهمن ماه به افتتاح برسد.

وی درباره وضعیت فرهنگی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: برای بررسی هر پدیده‌ای در جامعه باید به ساختار آن جامعه ورود کرد، یعنی این‌گونه نیست که فرهنگ از اجتماع، اقتصاد، سیاست و دیگر حوزه‌ها جدا و مرزبندی شود و رتبه استان از لحاظ اجتماعی و اقتصادی بیانگر رتبه‌های فرهنگی آن جامعه می‌تواند باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: رشد و توسعه فرهنگی هر استان به تناسب سایر فازها است و رتبه آذربایجان‌غربی در رشد و توسعه فرهنگی بین 31 استان کشور، رتبه 27 را برای خود اختصاص داده، بنابراین انتظار نداشته باشیم که این استان بهترین جایگاه را از لحاظ فرهنگی داشته باشد و امیدوار هستیم  با توسعه اقتصادی و اجتماعی گام‌های موثری در رشد فرهنگی استان برداریم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه فرهنگ و هنر اظهار کرد: توسعه اجتماعی و اقتصادی آنگونه که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و چون فرهنگ یک مقوله کیفی است و در هر جامعه می‌توان به کیفیت فکر کرد و اگر مشکل اشتغال و مادی در جامعه مطرح باشد نوبت اندیشیدن به فرهنگ پیش نمی‌آید.

خدایاری افزود: فرهنگ استان به لحاظ اینکه دایره و محیط فرهنگی ما را محاصره کرده، فراتر از مزرها است و از آنجایی آذربایجان‌غربی با چهار کشور هم مرز است می‌تواند از فرهنگ و زندگی آن کشور متاثر و با آنها تعامل گسترده و عمیقی داشته و از این لحاظ فرهنگ استان خیلی مهم است و با توجه به اینکه تنوع اقوام و ادیان در استان وجود دارد، بنابراین مهارت فرهنگی ویژه، فضا سازی و مدیریت و رهبری متنوعی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه وظیفه رسانه سنگین‌تر از گذشته است، عنوان کرد: اعتماد سازی باید از مهمترین دغدغه‌های امروز رسانه باشد و فعالان این قشر بدانند که با قلم و اندیشه نقش به سزایی در نشاط آفرینی و آرامش جامعه ایفا می‌کنند و همچنین در برابر تلاش رسانه‌های بیگانه که علیع ایران تبلیغ می‌کنند، بهتر عمل کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فن‌آوری نام می‌برند، قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی، نقش حیاتی و انکار نشدنی است و در دنیای کنونی با وجود فن‌آوری‌های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دست‌یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان و نشر آن از وظایف رسانه و خبرنگار است.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه استان همواره با فضاسازی مثبت از وقوع بحران‌های اجتماعی جلوگیری کرده و در این مسیر مثل آیینه صاف، زلال، شفاف بدون کوچکترین غرض‌ورزی و با عدالت حرکت کنند.

خدایاری از برگزاری جلسه انعقاد تفاهم‌نامه جشنواره سراسری رسانه و مطبوعات آیات در استان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف حمایت از فعالیت‌های قرآن و عترت در حوزه رسانه و مطبوعات برگزار می‌شود و مجموع هزینه‌های پیش‌بینی شده برای برگزاری این جشنواره 120 میلیون ریال است.

وی از اختصاص 110 میلیون برای ساخت فیلم کوتاه خبرداد و بیان کرد: در انجمن سینمای جوان برای ساخت فیلم کوتاه 110 میلیون اعتبار داده و در حال ساخت است و برای فیلم بلند نیز تقاضای بودجه کرده و پیگیر این مسئله هستیم و همچنین به علت به برخی مشکلات بازیگران بیکار شده برای بازگشایی کار آنها درصدد گرفتن تسهیلات برای آنها هستیم.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید