به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی تکاب برگزار شد

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی تکاب برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تکاب با حضور امام جمعه،فرماندار و جمعی از مسئولان و روسای ادارات شهرستان تکاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تکاب در سال 96با حضور امام جمعه،فرماندار و جمعی از مسئولان و روسای ادارات شهرستان تکاب برگزار شد.

فرماندار تکاب در این جلسه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: همبستگی و همگرایی ملی و انسجام بین ادارات و دستگاه های اجرایی از ملزومات تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

 

ایرج ثقفی افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در زمینه اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و اشتغال، وحدت بین سازمان ها و نهادهای مسئول و توجه به مزایای نسبی شهرها ضروری است.

 

وی ادامه داد: شهرستان تکاب در حوزه گردشگری و صنعت و معدن دارای مزیت های نسبی است که بستر مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

 

وی با اشاره به انتخاب تکاب به عنوان شهر هدف و آزمون اهداف اقتصاد مقاومتی بیان کرد: جذب سرمایه گذاران و تامین امنیت آنان از مهمترین اقداماتی است که باید در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی برپایه مزایای نسبی و پتانسیل های محلی در تکاب مورد توجه قرار گیرد.

 

فرماندار تکاب اظهار کرد: افزایش تولید و راه اندازی کارگاه های تولیدی و واحدهای صنعتی می تواند موجب تقویت اقتصاد شهرستان تکاب شود.

 

امام جمعه شهرستان تکاب نیز در این جلسه گفت: ترویج مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی گسترده در سطح جامعه و عزم همگانی است.

 

حجت الاسلام عیسی برادری در  با تاکید بر ضرورت مصرف کالای ایرانی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی افزود: ترغیب مردم برای مصرف کالای ایرانی علاوه بر فرهنگ سازی به یک عزم همگانی در کشور و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و سازمان ها و مراکز تولیدی نیاز دارد.

 

وی بیان کرد: توجه دولت به تولید داخلی ،حمایت از تولید کنندگان ،تسهیل پرداخت تسهیلات بانکی و حمایت از سرمایه گذاران می تواند زمینه های افزایش مصرف کالای ایرانی را فراهم کند.

 

وی اظهار کرد:مصرف کالای ایرانی بهترین بستر برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و در این راستا باید مسئولان عزم جدی و تلاش همه جانبه و وحدت رویه داشته باشند.

 

وی افزود: بها دادن به کالای ایرانی،احترام به متخصصان و کمک به تولید و اشتغال در جامعه محسوب می شود.

 

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500