به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

غرفه استان شناسی آذربایجان غربی در نمایشگاه بین المللی کتاب با استقبال گسترده مواجه شد

غرفه استان شناسی آذربایجان غربی در نمایشگاه بین المللی کتاب با استقبال گسترده مواجه شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه غرفه استان شناسی آذربایجان در نمایشگاه بین المللی تهران با استقبال عمومی مواجه شد، اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی کتاب فرصتی طلایی برای معرفی ظرفیت های فرهنگی استان به شمار می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی افزود: معرفی ظرفیت های کم نظیر آذربایجان غربی در سطح ملی و بین المللی از دغدغه های اصلی مردم این استان به شمار می رود.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه هنرهای دستی و تجسمی هنرمندان این استان از جمله منبت کاری، گرافیک، عکس، خوشنویسی و ... به معرض نمایش گذاشته شده است.
وی بیان کرد: در این غرفه کتاب هایی که توسط مولفان استانی که در سال های قبل منتشر شده است نیز به همراه معرفی مفاخر منطقه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: تاکنون 206 عنوان کتاب در حوزه های مختلف اعم از فنی، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی، تاریخی و کتاب آموزشی از سوی مولفان این استان منتشر شده که از این تعداد 154 عنوان به زبان فارسی ، 36 عنوان به زبان ترکی، 12 عنوان به زبان کردی و چهار عنوان به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است.
حجت الاسلام کریمی از اجرای برنامه های آئینی و برگزاری آداب و رسوم سنتی آذربایجان غربی در 30امین نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد و گفت: اجرای برنامه توسط عاشیق ها به ویژه عاشیق های معروف استان و تکم گردانی در محوطه نمایشگاه بین المللی از جمله برنامه هایی است که با استقبال گسترده بازدید کنندگان از نمایشگاه مواجه شد.
وی به حضور آذربایجانی های مقیم تهران و شخصیت های علمی و فرهنگی این استان در محل غرفه اشاره کرد و افزود: دکتر پرویز عقلمند به عنوان فرهنگ پژوه، دکترنادر کریمیان سردشتی به عنوان نویسنده و محقق بیت اله جعفری /شاعر/ از جمله افراد سرشناسی هستند که تاکنون در غرفه استان شناسی آذربایجان غربی حضور یافته اند.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل شهرآفتاب تهران برپا شده و آذربایجان غربی برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت کرده است