اخبار

فراخوان کنکره ملی ادبی عقیله العرب در ارومیه رونمایی شد.

فراخوان کنکره ملی ادبی عقیله العرب در ارومیه رونمایی شد.
فراخوان کنکره ملی ادبی عقیله العرب با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ارومیه رونمایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اهداف کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان ترکی، تصریح کرد: این کنگره با اهداف نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگهداشتن قیام عاشورا، نقش مدافعان حرم در دفاع از حریم و حرم، اشاعه فرهنگ ناب اهل بیت (ع) به ویژه خلق آثار بدیع در حوزه شعر آئینی برگزار می شود.

کریمی با اشاره به موضوع کنگره، افزود: بخش اصلی مربوط به فضائل و مناقب حضرت زینب (س) و بخش ویژه در ارتباط با مدافعان حرم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: سال گذشته با استقبال خوبی در استان مواجه شدیم که امسال با آغاز به کار زودتر از موعد برای ارسال فراخوان امید است کنگره ای در خور را شاهد باشیم.

گفتنی است در این مراسم  اعضای اتاق فکر در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، تهیه فراخوان، برگزاری کارگاه شعرخوانی و ادبی، برگزاری محفل صمیمی شاعران خارجی با حضور امام جمعه معزز ارومیه و استاندار آذربایجان غربی، تشکیل چندین کمیته جهت پیگیری هر چه بهتر جشنواره و... بحث و تبادل نظر کردند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید