به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

شعر رضوی یکی از نقاط قوت آذربایجان غربی است

شعر رضوی یکی از نقاط قوت آذربایجان غربی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: شعر رضوی یکی از نقاط قوت آذبایجان غربی است که به عنوان جریانی پیوسته تاکنون یازده دوره در استان برگزار شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام محمدباقر کریمی در جلسه اتاق فکر جشنواره شعر رضوی و کنگره عقیله العرب به زبان ترکی آذری اظهار داشت: بهره بردن از خرد جمعی و استفاده از رهنمودهای مطرح شده در اتاق فکر باعث شده است که این جشنواره همیشه پویا باشد.

وی هدف از این نشست را هدایت و ساماندهی افکار و قلم حوزه ادبیات و شعر، فراهم کردن زمینه مناسب برای بررسی عملکردها و ارائه راهکارهای کلان، به کارگیری خرد جمعی در بررسی و طراحی برنامه‌های موضوعی جشنواره و مشارکت‌جویی دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت طلاب در حوزه شعر و ادبیات رضوی، اعضای این اتاق فکر را متشکل از مدیران مرتبط با مسایل فرهنگی، هنری و تعدادی از استادان دانشگاهی و حوزوی معرفی کرد که دانش و تجارب مربوط با مسائل همایش‌ها و جشنواره‌ها را دارند.

وی افزود: وظایف اتاق فکر شامل فراهم آوردن زمینه مناسب برای تبادل اطلاعات و نظرات میان متفکران، صاحب نظران و مدیران ذیربط، نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های موضوعی و کمک به ارتقای کیفی برنامه‌ها است.

گفتنی است  درسال 94، آذربایجان غربی جز پنج استان برگزیده در برگزاری شایسته جشنواره شعر رضوی دز طرف بنیاد بین المللی فرهنگی وهنری امام رضا(ع) معرفی وتقدیر شد.

شایان ذکر است سومین کتاب از مجموعه آثار رسیده به دبیرخانه شعر رضوی منتشر شود.

 

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500