به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

همایش بایدها ونبایدهای تبلیغات انتخاباتی در ارومیه برگزار شد.

همایش بایدها ونبایدهای تبلیغات انتخاباتی در ارومیه برگزار شد.
همایش بایدها ونبایدهای تبلیغات انتخاباتی با حضور جمع کثیری از اصحاب رسانه وتبلیغات و علاقمندان به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان در مجتمع فرهنگی وهنری ارومیه برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر کریمی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی دراین همایش گفت: کانون های تبلیغاتی حق انتشار آگهی نامه برای تبلیغات شوراها و ریاست جمهوری را ندارند.
حجت الاسلام محمدباقرکریمی افزود: روزنامه های دولتی همانند ایران، همشهری، کیهان، خراسان و خبرگزاری های ایرنا، ایبنا، ایکنا، ایسنا، پانا، تسنیم، حوزه، خانه ملت، فارس و میزان نیز نمی توانند به تبلیغ بپردازند.
فرماندار ارومیه نیز با بیان اینکه 'کمیته امحا اقلام تبلیغاتی مغایر با قانون انتخابات' در ارومیه فعال شده است، گفت: در انتخابات مجلس چهار تریلر اقلام غیرمجاز تبلیغاتی امحا شد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی نیز گفت: تمامی گزارش های تخلفات صورت گرفته داوطلبان به محاکم قضایی ارجاع می شود و داوطلبان باید بیش از پیش در رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی دقت کنند.
پرویز علیزاده از نامزدهای انتخاباتی خواست تا از الصاق عکس در اماکن عمومی و به ویژه بیمارستان ها خودداری کنند و توجه داشته باشند که دیوارنویسی، راه اندازی کارناول های تبلیغاتی، استفاده از بلندگو و تراکت در خارج از محیط ستاد تخلف محسوب می شود.
به گفته وی نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی اگر علیه دیگر داوطلبان باشد، در صورت شکایت نامزدهای انتخاباتی با خاطیان برخورد می شود و اگر علیه قوای سه گانه باشد، دادستان بدون شکایت وارد عمل می شود.
فرمانده انتظامی ارومیه نیز در این همایش اظهار کرد: بیش از هزار و600 نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیرمستقیم برای تامین امنیت صندوق ها در نظر گرفته شده است.
سرهنگ صمدپورادامه داد: با کسانیکه قانون شکنی و هنجارشکنی کنند با قاطعیت برخورد می شود.
فرماندار ارومیه نیز با بیان اینکه 'کمیته امحا اقلام تبلیغاتی مغایر با قانون انتخابات' در ارومیه فعال شده است، گفت: در انتخابات مجلس چهار تریلر اقلام غیرمجاز تبلیغاتی امحا شد.
عباس حسن خانی استفاده کاندیداها از چادر را تخلف و ممنوع عنوان کرد و افزود: دایر کردن بیش از یک ستاد انتخاباتی در روستاها توسط داوطلبان و طرفدارنشان نیز تخلف محسوب می شود.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات ارومیه نیز با بیان اینکه 39 نفر در هیات نظارت شهرستان ارومیه حایز شرایط نبودند، گفت: این افراد نیز تا به امروز اعتراض خود را اعلام کرده اند واعتراض آنان در عرض 10 روز مورد بررسی قرار می گیرد.
مرتضی نظری با اشاره به اینکه در این استان تنها 10 درصد از داوطلبان رد صلاحیت شده اند، ادامه داد: شبکه های ماهواره ای زیادی برای جلوگیری از مشارکت حداکثری ملت ایران در انتخابات راه اندازی شده است.
گفتنی است :همایش تبلیغات انتخاباتی و بایدها ونبایدها با حضور هیات های اجرایی، نظارت، نامزدهای انتخاباتی، اصحاب رسانه، چاپ خانه داران و مقامات نظامی و سیاسی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد.

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500