به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت برگزار شد

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت برگزار شد
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت در سال 96 با حضور فرماندار، امام جمعه سردشت و سایر اعضا با دستور کار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، امام جمعه سردشت با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: باید مجدانه با هم فکری همدیگر در راستای تحقق این شعار و ایجاد اشتغال تلاش نماییم.

حاج ماموستا امینی خلاقیت و نوآوری را برای ایجاد اشتغال ضروری خواند و گفت: بخش کشاورزی و صنعتی پتانسیل بالای برای ایجاد اشتغال دارند و جوانان باید خلاقانه از ظرفیت های این دو بخش استفاده نمایند

در ادامه فرماندار سردشت به فرهنگ اشتغال و اشتغال فرهنگی اشاره کرد، و اظهار داشت: در شهرستان سردشت بسترهای مناسبی برای ایجاد اشتغال در حوزه فرهنگی وجود دارد اما از این فرصت کمتر استفاده شده و در این حوزه خلاء جدی وجود دارد.

نژاد جهانی تصریح کرد: سیستم آموزشی کشور حافظه پرور بوده و کمتر به مهارت آموزی توجه شده و به همین دلیل بیشتر فارغ التحصیلان توانمندی و مهارتهای لازم را ندارد و باید سیستم آموزشی به سمت مهارت پروری جهت دهی شود.

وی افزود: فرهنگ اشتغال نیاز به اصلاح دارد و اینکه تصور شود دولت باید تمام فارغ التحصیلان را بکارگیری نمایند درست نیست چون ظرفیت دولت محدود است و جوانان باید با ارائه ایده و طرح در بخش خصوصی مشغول فعالیت شوند .

فرماندار سردشت به اشتغال بانوان اشاره کرد و گفت: باید برای اشتغال بانوان در بخش خصوصی ظرفیت سازی شود و با برنامه های اموزشی و توجیهی توانمندی و مهارتهای آنان ارتقا پیدا کند .

 

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500