به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

ضرورت کاربردی کردن مفاهیم قرآن در جامعه

ضرورت کاربردی کردن مفاهیم قرآن در جامعه
حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه ازضرورت کاربردی کردن مفاهیم قرآن در جامعه خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، رعایت اخلاق را در بین تمامی اقشار ضروری دانست و گفت: عدم رعایت این اصل موجب کلیشه‌ای عمل کردن در بین برخی از نهادها شده و شاید یکی از دلایل آن تهاجم فرهنگی باشد و باید به اخلاص توجه بیشتری شود. 

وی گفت: کم توجهی به بحث اخلاص، پرهیز از محرمات و عمل به قرآن درد عمیق و غیرمحسوسی است که متاسفانه نهادهای دینی و فرهگی نیز گریبان‌گیر شده‌اند.

حجت‌الاسلام قریشی رقابت ناسالم را در بین جامعه قرآنی از دیگر آسیب‌های این قشر بیان کرد و گفت: این موضوع در بین اشخاص و مجموعه‌های دینی و قرآنی مشاهده می‌شود؛ که باید رقابت سالم و باتوجه به اخلاص باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: باید مفاهیم قرآنی در جامعه کاربردی شود و باید برای همه کارهای جامعه به قرآن رجوع کرد.

 وی با اشاره به برگزاری انتخابات تصریح کرد: از این‌رو باید شاخصه ها و معیارهای فرد اصلح از مفاهیم قرآنی احصا شده و به مردم معرفی شود تا مردم شاخصه های قرآنی را معیار انتخاب افراد قرار دهند.

 امام جمعه ارومیه کمبود مفسر قرآنی در استان را از دیگر آسیب‌های جامعه قرآنی بیان کرد و گفت: درس تفسیر در شهر بسیار کم بوده و کسانی که عهده‌دار آن شده‌اند به صورت کامل با تفسیر آشنایی نداشته که این آسیب بوده و باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.

 

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500