به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

بیژن لطفی خواجه پاشاهنرمند بیشکسوت تئاتر ارومیه به دیار حق شتافت

بیژن لطفی خواجه پاشاهنرمند بیشکسوت تئاتر ارومیه به دیار حق شتافت
بیژن لطفی خواجه پاشا بازیگر متواضع ، با اخلاق و مردم دار از دیار آذربایجان به دیار حق شتافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، بیژن لطفی خواجه پاشا بازیگر متواضع ، با اخلاق و مردم دار از دیار آذربایجان به دیار حق شتافت .

وی از سال ۱۳۵۴ همزمان با ورود به دبیرستان با تئاتر آشنا شد و به خاطر علاقه و شوق فراوان از همان زمان در کلاسهای آموزشی تئاتر شرکت کرد سپس با گروه های نیمه حرفه ای و حرفه ای مشغول به همکاری گشتند. از سال ۵۶ عضو کارگاه نمایشی تلویزیون شدند. استاد وی در کارگاه نمایش آقای جلیل آقداشی بوده که خود از بازیگران توانمند استان آذربایجان غربی است.

در همان زمان با اداره فرهنگ و هنر همکاری را آغاز کرد و در خدمت استاد  غلامرضا عزیزی به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۵۷ به تهران رفته با گروههای مرکز آشنا شده و همکاری کرد.

در سال ۵۸ اولین گروه تئاتر را در اسلام شهر راه انداخت و تا سال ۶۳ به کار تئاتر مشغول شد. سپس بنا به دلایلی از تئاتر دور افتاده و از دور جریانات تئاتری را پی گیری نموده و بیشتر مشغول مطالعه بود.

سال ۷۵ به زادگاه خود بازگشته و بلافاصله در صحنه حضور یافت. با تلویزیون نیز همکاری صمیمانه و صادقانه ای را آغاز نموده و به بازیگری مشغول شد. از جمله کارهای تلویزیونی سریال شبهای سبز به کارگردانی منصور باغبانی ، دومان به کارگردانی منصور خاکی و تله تئاتر ترانه های آن ور مرداب به کارگردانی آقای ابوالفضل آرامی است.

وی در سریال های دومان ، حورمت ، بختور ، خان ننه و برخی از سریال های زیبا بازی کرده بود و در شبکه های مختلف صدا و سیمای مراکز استانها کارهای بیاد ماندنی از خود به یادگار گذاشت.

مرحوم لطفی روز بنجشنبه 30مهرماه ساعت ۱۱ با حضور اهالی هنردوست و هنر پرور و همکاران و خانواده داغدار این مرحوم در باغ رضوان ارومیه تشییع و تدفین شد.

۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500