صفحه اصلیاپلیکیشن پروانه

پروانه؛بستری دیجیتال برای خلاقیت و ارائه هنر

پلتفرم آنلاین پروانه چگونه به هنرمندان کمک می‌کند؟

پروانه، بستری دیجیتال برای خلاقیت، ارائه هنر و خانه‌ای برای هنرمندان ایران

دنیای هنر نیز مانند هر صنعت دیگری تحت تأثیر تکنولوژی تغییرات زیادی کرده است. به کمک تکنولوژی امکانات مختلفی در رویدادهای هنری فراهم‌ شده و هنر به تجربه‌ای مشارکتی برای مخاطبان تبدیل گردیده است. درعین‌ حال، تکنولوژی، جامعه مخاطبان هنری را گسترده‌تر کرده و به ‌نوعی به فراگیرسازی و عمومی‌سازی هنر کمک بسیار زیادی کرده که توسط آن، مرزها و تعریف هنر و خلاقیت گسترش ‌یافته است.

برای بهره‌گیری هر چه بیشتر از این امکانات در بازار ایران، نیاز به پلتفرم آنلاینی که فضای اختصاصی برای خلاقیت، هنر و پتانسیل‌های آن ایجاد کند، به‌ شدت احساس می‌شد. در همین راستا، شرکت توسعه تجارت هنر پروانه با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه‌های تکنولوژی و کسب‌وکار بر آن شد تا با راه‌اندازی پلتفرم اختصاصی خلاقیت، این خلاء را در بازار ایران پوشش داده و در جهت دیجیتال کردن صنعت هنر (Digitalizing the art industry) در ایران گام بردارد.

پروانه؛ پلتفرم آنلاین خلاقیت، بستری دیجیتال برای نمایش و فروش دائمی آثار هنری است. این پلتفرم به دنبال افزایش مشارکت اجتماعی در صنایع خلاق، تقویت پیوند میان هنر و افراد جامعه و شناساندن قابلیت‌های هنری کشور عزیزمان ایران به سراسر دنیاست.

پروانه خانه‌ای برای هنرمندان ایران بوده و قصد دارد تا بزرگ‌ترین اجتماع آنلاین آنان را شکل دهد. هنرمندان رشته‌های مختلف هنری مانند هنرهای تجسمی، نمایشی، موسیقی، صنایع‌دستی و ... در این پلتفرم می‌توانند نمونه آثار هنری خود را در صورت تمایل که ماهیت تجسمی دارند، برای فروش در فروشگاه پروانه ارائه دهند. در این راستا، پروانه به هنرمندان کمک می‌کند تا داستان خود و نحوه خلق آثارشان را با هزاران مخاطب در سراسر دنیا به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارند. مخاطبان، به ‌این ‌ترتیب می‌توانند ضمن آشنایی با داستان هنرمند و اثر او، به ‌طور مستقیم و بدون واسطه آثار هنری شناسنامه‌دار و با اصالت را خریداری کنند. پروانه در این فرآیند نقش نظارتی و تسهیل‌گری را ایفا می‌کند و شرایط مطمئن برای عرضه و خرید آثار هنری برای همگان فراهم می‌نماید.

در پلتفرم پروانه، هنرمندان علاوه بر شبکه‌سازی با یکدیگر و ارتباط با مخاطبان، نیز می‌توانند کسب‌وکار هنری خود را توسعه دهند. این خدمات، به دودسته کلی توانمندسازی و عمومی‌سازی تقسیم‌بندی می‌شود. خدمات توانمندسازی شامل آموزش‌های مختلف مرتبط با هنرمندان و کسب‌وکارهای هنری بوده و خدمات دسترسی‌پذیری و عمومی‌سازی شامل آموزش‌های مرتبط با فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی در زمینه‌ی هنر برای مخاطبان در پروانه است. بخشی از این خدمات در قابلیت بسته‌های خدماتی ویژه پروانه در اختیار هنرمندان متقاضی قرار می‌گیرد و بخش دیگر؛ آن‌که جنبه آگاه‌سازی هنرمند و مخاطب را دارد از طریق بلاگ پروانه یا شبکه‌های اجتماعی در لینکدین و اینستاگرام منتشر می‌گردد.

شرکت توسعه تجارت هنر پروانه با کمک متخصصان خود در زمینه‌های تکنولوژی، تجارت الکترونیک، کسب‌وکار، فروش، بازاریابی، برندینگ و  قصد دارد، تا با ایجاد فضایی تخصصی برای هنرمندان، امکان استفاده هر چه بیشتر آن‌ها از پتانسیل‌های فضای دیجیتال را فراهم کرده و خدمات مرتبطی را در زمینه‌های اشاره ‌شده به اعضاء خود ارائه نماید تا به ‌این‌ ترتیب بتواند فرآیند حضور آن‌ها در بازارهای بین‌المللی را تسهیل کند.

 

در تمامی فرآیندها و فعالیت‌های پروانه، هنر و خلاقیت جایگاهی منحصربه‌فرد دارند. با ورود به وب سایت پروانه به جمع هنرمندان ما پیوسته و از خدمات ویژه‌ی پروانه برای کسب تجربه‌های بیشتر و بهبود جایگاه هنری خود بهره‌مند شوید.

 

اپلیکیشن پروانه