Loading
Loading
صالحی در جریان دیدار مجازی با خانواده شهیدان «ابراهیمی کارگران» و «قراگوز» از استان آذربایجان غربی، با بیان اینکه خانواده شهدا حجت الهی برای نسل‌ها هستند، گفت: این استان با حضور رزمندگانی از ادیان و اقوام مختلف، نمایه‌ای از ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس بود.
طبق اعلام ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، دهمین هفته از اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، با تجلیل از خانواده شهیدان «حمید ابراهیمی کارگران» و «رضا و اکبر یوسفی قراگوز»، در آذربایجان غربی برگزار شد.
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
[ تعداد بازدید : ۸۵ ]
نبود حمایتها، صنعت چاپ آذربایجان غربی را به رکود کشاند
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱۱۰ ]
بازار چاپ آذربایجان‌غربی ظرفیت حضور بین‌المللی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: بازار چاپ این استان با توجه به هم مرزی با سه کشور و وجود منطقه آزاد ماکو، ظرفیت بین‌المللی دارد ولی با همکاری بخش‌های دولتی، خصوصی و منطقه آزاد باید از این ظرفیت بهره برد.
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۵۵
[ تعداد بازدید : ۹۰ ]
تعطیلی ۳۰واحد چاپ خانه در استان به دلیل مشکلات مالی و عدم نوسازی دستگاه‌ها
محبی گفت: در ۶ماهه گذشته ۳۰ واحد چاپ خانه در استان به دلیل مشکلات مالی و عدم نوسازی دستگاه‌ها تعطیل شدند.
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
اشتغال بیش از دو هزار نفر در صنعت چاپ استان آذربایجان غربی
حجت الاسلام و المسلمین خدایاری گفت: در استان ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در صنعت چاپ بصورت مستقیم یا غیرمستقیم در ۳۰۰ واحد چاپی فعالیت دارند.
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
راه‌اندازی سامانه‌های «حافظه ملی ایرانیان» و «سنا» به قدرت نرم فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی ایران کمک می‌کند
راه‌اندازی سامانه‌های «حافظه ملی ایرانیان» و «سنا» به قدرت نرم فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی ایران کمک می‌کند
صالحی در مراسم رونمایی از سامانه‌های «حافظه ملی ایرانیان» و «سنا» گفت: راه‌اندازی این سامانه‌ها نشان از قدرت نرم فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی ایران دارد. می‌توانیم این قدرت نرم را وسعت و عمق دهیم و در دیپلماسی ارتباطی با جهان استفاده کنیم؛ یعنی جهان حس کند که به اعتبار داده‌های ارتباطی ایران نیازمند است و صرفاً به نفت ما نیازمند نباشد.
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۳۳ ]
صالحی: قانونگرایی اصول و روش اصلی در اختلاف دیدگاه با حوزه های رسمی و نیمه رسمی بوده است/ تلاش کردیم در چارچوب وظایف قانونی خودمان تعامل کنیم؛ نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر در کشور در این سال‌ها با چالش‌های زیادی مواجه بوده است. از اختلاف‌نظرها درباره برگزاری رویدادهای هنری چون کنسرت‌ها و نمایش برخی فیلم‌ها تا بحرانی که اکنون با شیوع بیماری کرونا بخش‌های مختلف فرهنگ و هنر را درگیر کرده است. این چالش‌ها و مشکلات باعث شده گاهی اهالی فرهنگ و هنر نقدهایی را متوجه این وزارتخانه به عنوان مسئول این حوزه بدانند.
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
[ تعداد بازدید : ۴۴ ]
هنر، رسانه، آموزش و دین چهار حوزه فرهنگی تاثیرگذار در پیشگیری از اعتیاد است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام ظرفیت‌های خود را به خاطر مسئولیت اجتماعی که دارد در اختیار مبارزه با مواد مخدر قرار می‌دهد گفت: در حوزه های هنر، رسانه و فضای مجازی، آموزش و پژوهش و دین در این وزارتخانه ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که با همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌توان اتفاقات خوبی را رقم زد.
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
آزادگی درس بزرگ جریان امام حسین(ع) است
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان با صدورپیامی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام تاسوعا و‌عاشورای حسینی گفت: درس بزرگ واقعه کربلا و جریان امام حسین (ع) آزادگی است.
۰۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰:۵۴
[ تعداد بازدید : ۲۱۷ ]
در جلسه نقد و بررسی کتاب «درسهای عاشورا» مطرح شد؛
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ غربی در جلسه نقد و بررسی کتاب «درسهای عاشورا»، گفت: نقد یک کتاب، نوعی احترام به کتاب و ارج نهادن به کار مولف است.
۰۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰:۴۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۷ ]
چاپخانه‌ها بخشی از جامعه اقتصادی استان به شمار می‌روند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: چاپخانه‌ها بخشی از جامعه اقتصادی استان بشمار می‌روند و یکی از دغدغه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساماندهی این مراکز خدماتی می‌باشد.
۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱۸۲ ]
ایجاد کسب و کار در روستاها با راه اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی
معاون فرهنگی ورسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی از راه اندازی طرح خانه های کار و فرهنگ روستایی خبر داد.
۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۱۲ ]
۱ ۲ صفحه ۳ از ۸ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

اخبار شهرستان ها

تجلیل از هنرمندان وفعالانی قرانی شهرستان اشنویه
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی اشنویه نشست اصحاب فرهنگ وهنر اشنویه روز دوشنبه 24شهریور ماه با حضور دکتر خدایاری مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی ،دکتر مام عزیزی فرماندار شهرستان اشنویه وموسی تسبیحی رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی بر گزار شد.
حضور مدیرفرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی در جمع هنرمندان واصحاب فرهنگ وهنر اشنویه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تالار فرهنگی ارومیه یکی از طرح‌های فاخر دولت در شمال غرب کشور است، گفت: با افتتاح این تالار، ۱۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع بر فضای فرهنگی استان افزوده می‌شود.
سومین دوره جایزه کتاب سال استان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود
سومین دوره جایزه کتاب سال آذربایجان‌غربی با همکاری موسسه خانه‌ کتاب و ادبیات ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می‌شود.
همایش گرامیداشت روز خبرنگار در سلماس
امروز طی مراسم ویژه ای با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، فرماندار سلماس ، مسوولان چند از ادارات شهرستان همایش بزرگ تکریم از مقام شامخ خبرنگار در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری سلماس برگزار و از خبرنگاران شهرستان تجلیل بعمل آمد.