Loading
Loading
شاعران به وحدت و تمامیت ارضی ایران نگاه ویژه داشته باشند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: یک‌پارچه دیدن و توجه به تمامیت ایران در اشعار شهریار به وضوح نمایان است و شاعران دیگر نیز باید از این دیدگاه الگو بگیرند و در آثار خود بر آن توجه داشته باشند.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۳۶
[ تعداد بازدید : ۲۵ ]
شهریار تبلور وحدت ملی در ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت:آمیختگی این زبان شعری و ادبیات مایه ماندگاری و جاودانگی شهریار بود که کاستن فاصله ی دو زبان و در هم تنیدگی آنها یک فرهنگ محسوب می شود.
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۳۱
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در پیامی روز شعر و ادب فارسی، روز بزرگداشت استاد سید محمدحسین شهریار را تبریک گفت.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
[ تعداد بازدید : ۴۲۳ ]
هنر حرفه ای با حمایت هنرمندان خلاق و نوآور
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، در سومین جلسه تبیین سیاست‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حل مشکلات معیشتی هنرمندان واقعی فاقد شغل در اولویت قرار گیرد.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
[ تعداد بازدید : ۲۵۶ ]
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار پیامی را صادر کرد.
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۱۱
[ تعداد بازدید : ۲۵۳ ]
سامانه واکسیناسیون برای هنرمندان زیر ۴۰ سال باز شد
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
[ تعداد بازدید : ۴۲۳ ]
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت
اسماعیلی از تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: تمامی اصحاب فرهنگ و هنر که در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند شامل بسته حمایتی اعم از تسهیلات بلاعوض و وام‌های با سود کم خواهند شد.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۱۸ ]
با تجلیل از فعالان عرصەهای هنری و سینمایی؛ مراسم گرامیداشت روز سینما در مهاباد برگزار شد
مراسم تجلیل از فعالان عرصه سینما در مهاباد با حضور مسئولان شهرستانی و استانی، امروز در سالن ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۵۲
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
سینما نیازهای گام دوم انقلاب را برآورده کند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: سینما باید بتواند نیازهای گام اول و دوم انقلاب را با همه فراز و فرودهای آن، اعم از انقلاب اسلامی، نظام‌سازی، فرد‌سازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی را در بر بگیرد.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۲۴
[ تعداد بازدید : ۴۵۱ ]
سینما،آینه انعکاس هنرهای دیگر است
مصادف با روز ملی سینما،برنامه ی تجلیل از پیشکسوتان و فعالان حوزه سینما با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ، رییس انجمن سینمای جوانان ارومیه همراه با رونمایی از کتاب تاریخ سینمای آذربایجان غربی در تالارشمس ارومیه برگزار شد.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰:۱۵
[ تعداد بازدید : ۵۸۸ ]
اشعار باباعلی جوانمرد زبانزد عام و خاص است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: باباعلی جوانمرد از شعرای پیشکسوت آذری‌گو بوده و اشعار عرفانی، حماسی وطنز وی زبانزد عام و خاص است.
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
[ تعداد بازدید : ۳۳۸ ]
باباعلی جوانمرد شاعر پیشکسوت در ارومیه‌ درگذشت
باباعلی جوانمرد از اساتید و پیشکسوتان حوزه شعر و ادبیات آذربایجان‌غربی در اثر بیماری در ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.
۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷
[ تعداد بازدید : ۳۳۸ ]
« قبلی ۱ صفحه ۲ از ۸ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ بعدی »

اخبار شهرستان ها

هنرمند کاریکاتوریست پیرانشهری دربیست ودومین  دوسالانه طنز گرافیکی کوبا خوش درخشید.
هنرمندان عرصه کاریکاتور ایران در بیست‌ودومین دوسالانه طنز گرافیکی کوبا درخشیدند و منتخب بخش‌های مختلف این دوسالانه شدند.
نمایشگاه آثار نقاشیخط کاظم خراسانی مقدم
نمایشگاه آثار نقاشیخط کاظم خراسانی مقدم به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دهه مبارک فجر از 14 الی 21 بهمن در گالری فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی برپا می شود.
برنامه های فرهنگی و هنری چهل و دومین سال بزرگداشت دهه مبارک فجر در قالب 11 عنوان متنوع توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی برگزار می‌شود.
تابانفر با اشاره به مهمترین برنامه های سال ۹۹ گفت : برگزاری شب شعر جشن انقلاب اسلامی بصورت زنده در بستر فضای مجازی، تولید نمایش توسط کارگروه هنری هنری و پخش در شبکه های اجتماعی، معرفی کتاب های نویسندگان شهرستان خوی در موضوع انقلاب اسلامی در خوی، تولید محتوا ( شعر، موسیقی، دکلمه، گفتگو و…) در بستر اینترنت و انتشار در شبکه های اجتماعی با موضوع انقلاب اسلامی، تولید نماهنگ و انتشار در شبکه های اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت های عظیم فضای مجازی، برپایی نمایشگاه خوشنویسی در گالری مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی خوی، اهدای کتاب به مراکز فرهنگی و مذهبی، برگزاری مسابقه نقاشی، دیدار با خانواده معظم شهداء و برگزاری مسابقه پیامکی با موضوع انقلاب اسلامی “با رعایت دقیق” پروتکل های بهداشتی، از برنامه‌های پیش بینی شده برای دهه مبارک فجر امسال می‌باشد.
تقدیر از برندگان مسابقه دلنوشته به سردار دلها
با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی روز پنجشنبه 18 دی با اهدای لوح تقدیر و جوایز نفیس از برندگان مسابقه دلنوشته به سردار دلها تقدیر بعمل آمد.
باحضور بابایی معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی نمایشگاه هنرهای تجسمی اشنویه افتتاح شد.
باحضور آقای بابایی معاون هنری اداره کل فرهنگ وارشاد ودکتر تمری معاون فرماندار ورئیس اداره فرهنگ وارشاد نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی اشنویه افتتاح شد.
نشست صمیمی معاون هنری وسینمایی با هنرمندان اشنویه
نشست جناب آقای بابایی معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجانغربی با هنرمندان رشته های تجسمی ونمایشی اشنویه
نشست توجیهی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در شهر اشنویه
با حضور دکتر بابازاده معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی، روسای ادارات فرهنگ وارشاداسلامی شهرهای اشنویه ،پیرانشهر ونقده، مرامی کارشناس کتاب استان، روسای اداره کتابخانه عمومی وکانون پرورشی کودکان و دهیاران وفعالان حوزه کتاب وکتابخوانی جلسه توجیهی شرکت در هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برگزار شد.
بانوی اشنویه‌ای در جشنواره کشوری داستان‌نویسی برگزیده شد.
خانم نیشتمان عبدی بانوی نویسنده حوزه کودک ونوجوان در جشنواره کشوری داستان‌نویسی "شوناس" که در کامیاران استان کردستان برگزار شد، توانست رتبه برگزیده را کسب کند.
جلسه انجمن کتابخانه عمومی ایواوغلی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی
جلسه انجمن کتابخانه عمومی ایواوغلی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی و اعضای انجمن به ریاست بخشدار محترم ایواوغلی در کتابخانه عمومی حکمت با محوریت امکان سنجی ایجاد کتابخانه های مشارکتی در روستاهای بخش و نیز طرح و تشریح نحوه برگزاری و شرکت در هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برگزار گردید. همچنین اعضای حاضر در جلسه مجازی توجیهی جشنواره مذکور شرکت کردند.
تولید و انتشار تئاتر "فرمانده قاسم" به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
تئاتر "فرمانده قاسم" به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی تولید و در شبکه ها و پیام سان های اجتماعی منتشر گردید.

گالری تصاویر